Predkapelou Guns N' Roses v Piešťanoch bude Dorian Gray

Dorian Gray
Skupina Dorian Gray Foto: Šimon Kliman

BRATISLAVA 6. marca (WEBNOVINY) – Predkapelou legendárnej americkej formácie Guns N‘ Roses na jej koncerte v Piešťanoch bude 13. júla slovenská skupina Dorian Gray. Agentúru SITA o tom informovala Eva Bacigalová z manažmentu kapely Dorian Gray.

Obe zoskupenia spája fakt, že sú na scéne minimálne 20 rokov a obe kapely sa venujú hardrocku. Ku Guns N‘ Roses má líder a spevák skupiny Vadim Bušovský silný vzťah. „Zaregistroval som ich pri albume Appetite for Destruction a chvíľu som si na Axlov spev musel zvykať,“ pripustil s úsmevom. „Ich hudbe som napokon prepadol a dodnes ju mám rád,“ povedal frontman Dorian Gray.

Slovenská skupina sa už raz predstavila v úlohe predskokana veľkej rockovej formácie, keď si v roku 1996 zahrala pred Jethro Tull. Guns N‘ Roses však Bušovský uvidí po prvý raz naživo práve v Piešťanoch. „Repertoár už máme pripravený, budeme hrať naše najlepšie kúsky zo starých platní a aj z pripravovaného albumu. Ten vydáme ešte pred letom,“ poznamenal.

Nie je vylúčené, že sa spevák s Axlom Roseom v zákulisí koncertu osobne stretne, no netrvá na tom. „Hlavne nech sa nám podarí naše vystúpenie, nech ľudí zabavíme a urobíme tú správnu atmosféru velikánom z Guns N‘ Roses.“

Účasť Dorian Gray na akcii potvrdil aj hlavný organizátor festivalu Topfest a júlového koncertu Dušan Drobný. „Chceme fanúšikov na príchod hlavnej hviezdy večera pripraviť aj kvalitnou domácou rockovou hudbou. Medzi slovenskými predskokanmi tak nemôže chýbať Dorian Gray,“ uviedol Drobný.

Najlacnejšie vstupenky na očakávaný koncert formácie Guns N‘ Roses v Piešťanoch sa predávajú za 20 eur. Ide o kategóriu zadné státie, ktorá bude od pódia najviac vzdialená. Lístky na státie v strednom sektore sa dajú v sieti Ticketportal kúpiť za 39 eur a vstupenky s V.I.P. státím najbližšie pri pódiu za 59 eur. V predaji sú už aj lístky na sedenie v sektore Gold tribune, ktoré stoja 129 eur, a vstupenky pre vozičkárov so sprievodom za 40 eur.

Koncert kultovej kapely bude veľkolepým finále bonusového dňa festivalu Topfest pod názvom Topfest PLUS. Ľudia si zároveň za 60 eur môžu kúpiť spoločnú vstupenku na Topfest s lístkom na koncert Guns N‘ Roses v kategórii státie. Samostatná permanentka na festival, ktorý sa bude konať 29. a 30. júna na letisku v Piešťanoch, stojí 40 eur. Jednodňový lístok na Topfest sa v sieti Ticketportal predáva za 25 eur.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Jethro Tull