Prednáška CEQLS: Philipp Bagus: Tragédia eura

Philipp Bagus
Philipp Bagus

BRATISLAVA 8. júna (WBN/PR) – Konzervatívny inštitút M. R. Štefánika s podporou hlavného partnera Penta Investments organizujú ďalšiu z cyklu prednášok Conservative Economic Quarterly Lecture Series /CEQLS/, v rámci ktorého bude tentoraz prednášať Philipp Bagus, profesor ekonómie na Univerzite kráľa Juana Carlosa v Madride. Prednáška bude na tému „Tragédia eura“.

Prednáška sa uskutoční dňa 13. júna 2011 (pondelok) od 17.30 hod. v Crowne Plaza Hotel (sála LONDON), Hodžovo námestie 2, Bratislava. Prednáška prebehne v anglickom jazyku, pre záujemcov o tlmočenie do slovenského jazyka bude možnosť simultánneho tlmočenia zabezpečená.

Podujatie moderuje Peter Gonda, ekonóm KI a koordinátor projektu CEQLS.

Philipp Bagus je profesor ekonómie na Univerzite kráľa Juana Carlosa v Madride a asistent editora časopisu Procesos de Mercado: Revista Europea de Economía Política. Vo svojej výskumnej a pedagogickej činnosti sa zameriava predovšetkým na menovu teóriu a teóriu ekonomických cyklov.

Philipp Bagus je autor knihy The Tragedy of the Euro (Mises Institute: 2010) a s Davidom Howdenom spoluator knihy Deep Freeze: Global Credit Markets and the Icelandic Financial Crisis (Mises Institute: 2011). Publikuje v odborných časopisoch, ako sú napríklad Journal of Business Ethics, American Journal of Economics and Sociology, Independent Review, Review of Austrian Economics, New Perspectives on Political Economy, Journal of Libertarian Studies, Economic Affairs.

Philipp Bagus získal viaceré ocenenia, napríklad v roku 2010 cenu O.P. Alford III Prize za najlepší text v Libertarian Papers v tom roku (za článok Austrian Business Cycle Theory: Are 100% Reserves Sufficient to Prevent A Business Cycle?) a v roku 2003 Ron Paul Liberty in Media Award za článok The Commons and Tragedy of Banking.

Viac o Philippovi Bagusovi nájdete v jeho CV: http://philippbagus.com/CV-english_2010.pdf

Zoznam publikačnej činnosti Philippa Bagusa nájdete na: https://mises.org/search/site//author/node%253A1316/library/mises-daily-147

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie Konzervatívny inštitút M. R. Štefánika