Predsedníčka najvyššieho súdu nevylúčila na stretnutí s Kiskom kandidatúru na ústavnú sudkyňu

Daniela Švecová, Andrej Kiska
Zľava: Predsedníčka Najvyššieho súdu SR Daniela Švecová a prezident SR Andrej Kiska počas prijatia predsedníčky prezidentom SR v Prezidentskom paláci. Bratislava, 20. november 2018. Foto: SITA/Diana Černáková

BRATISLAVA 20. novembra (WebNoviny.sk) – Na Slovensku je dostatočný počet kvalifikovaných odborníkov na post ústavných sudcov. Uviedla to po utorkovom stretnutí s prezidentom Andrejom Kiskom predsedníčka Najvyššieho súdu SR Daniela Švecová.

Kvalitní sudcovia

Tá nevylúčila možnosť, že by sa sama o post ústavnej sudkyne uchádzala. Švecová má od 15. novembra tohto roka tiež novú právomoc navrhnúť kandidáta alebo kandidátov. V tejto súvislosti uviedla, že prioritne bude hľadať možné mená na najvyššom súde, kde sú podľa jej slov kvalitní sudcovia.

„Myslím si, že na Slovensku je skutočne veľmi veľa schopných sudcov, ktorí sú spôsobilí kedykoľvek vykonávať funkciu ústavného sudcu. Na túto otázku treba jednoznačne odpovedať kladne,“ odpovedala Švecová na otázku, či je na Slovensku dostatok kvalitných odborníkov.

Mená zatiaľ nekonkretizuje

„Zatiaľ nemôžem konkretizovať mená, musím ešte s kolegami hovoriť a musím si to sama dobre premyslieť,“ doplnila predsedníčka Najvyššieho súdu SR.

Švecová nevylúčila vlastný záujem o post ústavnej sudkyne. Podľa jej slov v súčasnosti nevie túto možnosť ani potvrdiť, ani vylúčiť. Prezident Andrej Kiska sa v utorok stretne ešte s verejnou ochrankyňou práv Máriou Patakyovou.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Andrej KiskaDaniela Švecová
Firmy a inštitúcie NS Najvyšší súd SR