Predsedovi parlamentu Dankovi odstránili časť žalúdka

Andrej Danko
Predseda parlamentu a šéf SNS Andrej Danko. Foto: SITA/Marko Erd

BRATISLAVA 25. apríla (WebNoviny.sk) – Operácia predsedu Národnej rady SR Andreja Danka bola bez komplikácií a prekvapení. Počas nej mu odstránili nález v žalúdku i s menšou časťou žalúdka.

Danko momentálne leží na ARO. Ako povedal v pondelok na tlačovej besede riaditeľ Národného onkologického ústavu (NOÚ) a klinický onkológ Jozef Dolinský, predseda parlamentu sa už prebral po narkóze a komunikuje. Operácia trvala dve hodiny a štyridsať minút, participovali na nej štyria chirurgovia. Vedúcim tímu bol prednosta Kliniky chirurgickej onkológie SZU a NOÚ Juraj Pechan a hlavným operatérom chirurg Daniel Pinďák.

Dolinský predpokladá, že Danko bude hospitalizovaný 10 až 14 dní. Definitívne výsledky histológie budú k dispozícii o sedem až desať dní. Danko nemá podľa Dolinského žiadny výhody, býva v štandardnej izbe, ktorá má vlastné sociálne zariadenie ako všetky ostatné izby v NOÚ. Stráži ho ochranka.

Danko podstúpil minulý týždeň viaceré diagnostické vyšetrenie a pre nejasný nález v stene žalúdka sa rozhodol tím lekárov pre operáciu. Danko bol prijatý do NOÚ v nedeľu.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Andrej DankoJozef Dolinský
Firmy a inštitúcie NOÚ Národný onkologický ústavNR SR Národná rada Slovenskej republiky