Bývalý premiér Nikola Gruevski ušiel do Maďarska cez Čiernu Horu, tvrdia to predstavitelia krajiny

Nikola Gruevski
Nikola Gruevski bývalý macedónsky premiér.

PODGORICA 16. novembra (WebNoviny.sk) – Predstavitelia Čiernej Hory tvrdia, že bývalý macedónsky premiér ušiel do Maďarska cez ich krajinu. Do Čiernej Hory údajne prišiel tento týždeň z Albánska a v rovnaký deň odcestoval.

Polícia potvrdila, že Nikola Gruevski prechádzal krajinou 11. novembra, no neuviedla, kam mal namierené. Tamojšie médiá informujú, že politik išiel do Srbska. Podľa denníka Vijesti Gruevského sprevádzali pri vstupe do Čiernej Hory maďarskí diplomati, pričom do Srbska odišiel v inom diplomatickom aute. Srbská polícia sa k prípadu zatiaľ nevyjadrila.

Nikola Gruevski ušiel do Maďarska, aby sa vo svojej vlasti vyhol výkonu dvojročného trestu odňatia slobody. Politika, ktorý bol premiérom v rokoch 2006 – 2016, odsúdili na dva roky nepodmienečne za ovplyvňovanie predstaviteľov ministerstva vnútra, ktorých žiadal, aby mu ako nové služobné vozidlo zakúpili luxusný Mercedes za 600-tisíc eur.

Maďarsko, ktoré expremiér požiadal o azyl, predtým odmietlo, že by pomohlo politikovi pri úteku. Šéf úradu vlády Gergely Gulyás vyhlásil, že maďarského premiéra Viktora Orbána „veľmi pobavili“ správy, podľa ktorých Gruevski býva v jeho dome.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Nikola GruevskiViktor Orbán