Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
20190611_095648.jpg
2
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: Úsmev ako dar

Predvčerom sa konali tradičné športové hry detí z Centier pre deti a rodiny

ŠAMORÍN 13. júna (WebNoviny.sk) – V športovom centre v Šamoríne-Čilistove sa predvčerom uskutočnil v poradí už 29. ročník  Celoslovenských športových hier detí z centier pre deti a rodiny. Víťazom sa stalo opäť Centrum pre deti a rodiny v Necpaloch s počtom bodov 151. Podujatie sa konalo pod záštitou ministra práce, sociálnych vecí a rodiny SR Jána Richtera.

Na druhom mieste skončilo Centrum pre deti a rodiny Trenčín – Zlatovce s dosiahnutým počtom bodov 128, tretie v poradí, s počtom bodov 111 skončilo Centrum pre deti a rodiny Svidník. Účastníci si preverili svoje sily a športové zručnosti  v atletických disciplínach – beh na 60 m, 100 m, 300 m, 800 m, 1500 m, skok do diaľky, skok do výšky a vrh guľou.

Súťaž v atletických disciplínach v Čilistove nadväzovala na predtým uskutočnené športové loptové hry: volejbalový turnaj v Necpaloch, turnaj v stolnom tenise organizovaný v Ružomberku a futbalový turnaj, ktorý sa konal v Hybe.

Celkovo sa do práve skončeného ročníka športových hier zapojilo spolu 840 detí z centier pre deti a rodiny, pričom v celoslovenskom kole súťažilo 500 detí z 52 centier. „Teší nás takýto masový záujem detí zo sociálne znevýhodneného prostredia o šport a taktiež že neustále rastie. Je to pre nás povzbudenie a motivácia do ďalších ročníkov. Súčasne chcem poďakovať partnerom a spoluorganizátorom športových hier za pomoc a podporu, ktorú si veľmi vážime,“ hovorí PhDr. Mária Soboličová, PhD., zástupkyňa jedného z organizátorov akcie, Spoločnosti priateľov detí z detských domovov Úsmev ako dar (ÚAD).

20190611_104511.jpg
Foto: Úsmev ako dar

Športové hry sa v tomto ročníku konali vo všetkých 8 krajoch na Slovensku. Určené sú pre štátne Centrá pre deti a rodiny, akreditované subjekty, vrátane profesionálnych rodín. Najlepší mladí športovci budú reprezentovať Slovensko na Medzinárodných športových hrách detí z detských domovov, ktoré sa uskutočnia v Maďarskej republike a termín konania je stanovený na september 2019  za účasti súťažiacich z Českej republiky, Slovenska a Maďarska.

Generálnym partnerom športových hier je spoločnosť Nestlé Slovensko s.r.o., ktorá uhrádza náklady na podujatie vo všetkých kolách a poskytuje vecné ceny do jednotlivých kôl. Nestlé je súčasne spolu so Spoločnosťou priateľov detí z detských domovov Úsmev ako dar (ÚAD), Fórom riaditeľov a zamestnancov centier pre deti a rodiny a Ústredím práce, sociálnych vecí a rodiny aj jeho spoluorganizátorom. ,,Spoločnosť Nestlé Slovensko dlhodobo podporuje aktivity vedúce k zdravému životnému štýlu, zamerané predovšetkým  na deti. Preto sme veľmi radi, že môžeme byť stabilným partnerom aj tohto mimoriadne úspešného projektu. Vieme, že nadchnúť deti pre šport v súčasnosti vôbec nie je ľahké. O to viac patrí naša vďaka organizátorom, ktorým sa stále darí udržať záujem detí vo veľkom počte,“ hovorí Ľubica Novotná zo spoločnosti Nestlé.

Inzercia

Odporúčané články

Každý desiaty Slovák vynecháva preventívne prehliadky, ukazuje to prieskum spracovaný pre skupinu AXA Ocenenie ESET Science Award otvára kategóriu Výnimočný vysokoškolský pedagóg

Neprehliadnite

Matovič považuje ságu voľby sudcov za absolútne zlyhanie koalície, Smerák Tomáš tieto výroky odmieta Video: Skvelý Peter Sagan sa po ôsmy raz stal víťazom bodovacej súťaže na pretekoch Okolo Švajčiarska Aktualizované: Málek ako prvý Slovák zvíťazil v K1 na Svetovom pohári, domáce kanoistky v Čunove bez finále Na Slovensko sa vrátia horúčavy, teploty sa podľa meteorológov priblížia k 35 stupňom Predčasné voľby podľa Bugára nie sú v hre, v prípade neúspechu už nebude predsedom Mosta-Híd V Smere-SD nie sú podľa Tomáša závažné problémy, aj napriek rozdielnym názorom Pellegriniho a Fica Brazília na Copa América deklasovala Peru, vybojovala si postup do štvrťfinále

Témy

Bezplatný email raz týždenne s novinkami z Webnoviny.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Aktuálne témy

Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.

X