Prehľad účtov pre mladých. Aké sú podmienky na účet zdarma? I. časť

55830.jpg
Foto: Nicole de Khors, Burst.shopify.sk

Banky ponúkajú mladým ľuďom a študentom účty za zvýhodnených podmienok. Pozrime sa, z čoho si môžu vyberať.

ČSOB – Študentský účet FUN  0/3 €

Pokiaľ ste študent do 28 rokov, stačí, ak zašlete banke potvrdenie o návšteve školy a účet môžete využívať bez poplatku. Pokiaľ nie ste študent, poplatok za vedenie účtu je 3 € mesačne

Mladí ľudia majú v účte zahrnuté bežné platobné operácie cez IB / SmartBanking, platobnú kartu, neobmedzený výber z bankomatov ČSOB. Za operácie na pobočke a výber z iných bankomatov si musia priplatiť.

OTP banka – otp READY konto 0/1 €

Využívať ho môžu mladí do 26 rokov a nie je potrebné predkladať potvrdenie o návšteve školy.  Čiže pre študentov aj neštudentov platí rovnaká cena za účet 1 €.

Mladí ľudia majú v účte zahrnuté bežné platobné operácie cez IB / mobilnú apku, platobnú kartu, neobmedzený výber z bankomatov OTP, jeden výber mesačne z iného bankomatu a vklad hotovosti. Za operácie na pobočke (okrem vkladu hotovosti) a za ďalšie výbery z iných bankomatov si musia priplatiť.

Vernostný program – ako mať otp READY konto zdarma

Stačí, ak mesačne raz zaplatíte kartou, alebo zostatok na vašom účte je min. 250 € a účet máte bez poplatku.

Poštová banka – Užitočný účet Junior 0/1 €

Využívať ho môžu mladí do 27 narodenín a nie je potrebné predkladať potvrdenie o návšteve školy.  Čiže pre študentov aj neštudentov platí rovnaká cena za účet 1 .

V účte sú zahrnuté bežné platobné operácie cez IB / mobilnú apku, 4  platobné karty, neobmedzený výber z bankomatov PABK , jeden výber mesačne z iného bankomatu a jeden výber z poštomatu. Za operácie na pobočke a za ďalšie výbery z iných bankomatov si mladí klienti musia priplatiť.

Vernostný program – ako mať Užitočný účet Junior zdarma

Stačí, ak si aktivujete mobilnú apku a prihlásite sa do programu Peniaze S5. (Pozn. Peniaze S5 je  program v rámci ktorého môže získať zľavy za vaše nákupy zaplatené platobnou kartou)

Prima banka – Študentský účet -0/1,9 €

Je určený mladým do 26 rokov. Mladí ľudia majú v účte zahrnuté bežné platobné operácie cez IB / mobilnú apku, platobnú kartu, neobmedzený výber z bankomatov Prima banky. Za  operácie na pobočke a výber z iných bankomatov si musia priplatiť. Za platby kartou študenti získajú 0,05% cash back, max. do výšky 1,9 €.

Vernostný program – ako mať  Študentský účet zdarma

Študenstský účet môžu získať zdarma ľudia do veku 18 rokov. Ak ste ste vo veku 18-26 rokov  a váš zostatok na Študentskom účte je vyšší ako 1000 €, tiež máte účet zdarma. V termíme 1.8.-31.10.2019 Prima banka ponúka Študentský účet zdarma pre všetkých do 20 rokov.

Tatra banka – Študentský účet 0 €

Je určený študentom do 26 rokov. Ak máte do 20 rokov, nemusíte predkladať žiadne potvrdenia.  Ak máte viac ako 20 rokov, je potrebné predložiť potvrdenie o štúdiu. Dobrá správa, stačí ho predložiť len raz a účet máte bez poplatku až do 26 rokov.  Mladí ľudia majú v účte zahrnuté bežné platobné operácie cez IB / mobilnú apku, platobnú kartu, neobmedzený výber z bankomatov Tatra banky, neobmedzený výber z bankomatov Raiffeisen v zahraničí,  1 výber z bankomatu inej banky v SR. Za operácie na pobočke a ďalšie výbery z iných bankomatov si musia priplatiť.

V pokračovaní sa budeme venovať účtom pre mladých, ktoré ponúka Slovenská sporiteľňa, UniCredit banka, VÚB, mBank, 365.banka a Fio banka.

Prehľad všetkých študentských účtov

Banky sme zoradili podľa náročnosti splniť podmienky na získanie účtu pre mladých bez poplatku.

Screenshot_2.jpg
Foto: https://banky.sk/

Portál BANKY.sk denne prináša aktuálne správy z bankového diania doma i v zahraničí. Okrem správ uľahčuje čitateľom orientáciu v bankových produktoch (účtochsporeníúverochhypotékach investovaní) a pomáha im pri správnom výbere. Súčasťou portálu je aj odborné poradenstvo na aktuálne témy, kde sa čitatelia môžu dozvedieť viac o riešení svojich praktických otázok z oblasti bankových služieb. Okrem iného tam nájdete aj aktuálne kurzové lístky a finančné kalkulačky.

Inzercia

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom