Prehra mrzí, ale náš výkon sa stupňuje, tvrdí Gáborík

Marián Gáborík
Slovenský útočník Marián Gáborík sa snaží prekonať brankára Sergeja Bobrovského počas zápasu B-skupiny na svetovom šampionáte v Česku. Ostrava, 10. máj 2015. Foto: SITA/Ján Viazanička

OSTRAVA 10. mája (WEBNOVINY) – Slovenskí hokejisti mali v nedeľu večer v Ostrave na dosah víťazstvo nad úradujúcimi majstrami sveta a len tesne im to nevyšlo.

Súťažte s nami o dres a lístky na zápasy MS:

Za selfie na MS v hokeji 2015!

Prehra s Ruskom 2:3 po predĺžení bolí o to viac, že sa zrodila po zrejme najlepšom slovenskom výkone na svetovom šampionáte v Česku a v čase naháňajúcich bodov do postupovej hry o štvrťfinále.

„Mohol som dať víťazný gól tesne pred koncom, ale zle som to trafil. S Michelom Miklíkom a Marekom Viedenským sa mi hralo dobre, ale celkovo nemám takú pohodu na hokejke, akú by som chcel,“ vravel pre RTVS slovenský útočník Tomáš Tatar, ktorý stále čaká na prvý gól na šampionáte.

Obrazom: Slováci prehrali drámu s Rusmi, ale získali cenný bod

S nadupaným ruským tímom to boli hokejové dostihy na ľade ČEZ Arény, v ktorých mali rýchli hráči súpera najmä v druhej tretine jednoznačne prevahu. V tretej tretine za stavu 1:2 však Slováci ukázali solídnu ofenzívu a odmenou im bol aspoň vyrovnávajúci gól Mariána Gáboríka. Útočník Los Angeles trafil do čierneho tretíkrát na MS v ostravskej B-skupine.

„Libor Hudáček mi to pekne dal, som rád, že to tam padlo. Prehra mrzí, ale náš výkon sa stupňuje. Škoda druhého a tretieho gólu, pred ktorými sme Rusom príliš ustúpili. Oni sa potom individuálne presadili,“ skonštatoval Marián Gáborík.

V utorok 12. mája od 16.15 h čaká na Slovákov záverečný duel v B-skupine proti Spojeným štátom americkým. Iba trojbodový zápis môže za istých okolností pomôcť zverencom Vladimíra Vůjtka k postupu do štvrťfinále. V oveľa lepšej východiskovej pozícii sú však Bielorusi, ktorí majú pred sebou ešte dva zápasy a na konte o dva body viac ako slovenskí hokejisti. Stačí im teda zdolať jedného z dvojice Fínsko, Nórsko, a postup do štvrťfinále im neunikne. „Bude to ťažký zápas proti mladému americkému tímu, ale myslíme pozitívne. Veríme si,“ dodal Gáborík pre RTVS.

Obrazom: Najkrajšie momenty z desiateho dňa MS v hokeji