Prekvapenie v extralige, dvadsiatka porazila Skalicu

Richard Sabol
Brankár HK Orange 20 Richard Sabol. Foto: SITA/Gabriel Kuchta

BRATISLAVA 18. septembra (WEBNOVINY) – Vo vloženom stredajšom zápase 3. kola Tipsport extraligy sa zrodilo prekvapenie, hokejisti HK Orange 20 porazili Skalicu 3:1.

Zverenci Ernesta Bokroša rozhodli o svojom nečakanom víťazstve v rozpätí štyroch minút prvej tretiny, keď sa najprv presadil Horanský a následne prekonal brankára Lipovského aj Koyš.

Hokej – Tipsport extraliga – 3. kolo:

HK Orange 20 – HK 36 Skalica 3:1 (2:0, 0:0, 1:1)

Góly: 5. Horanský (R. Gašpar, Rzavský), 9. P. Koyš (Mlynčár, Minárik), 60. R. Gašpar (Luža, Tibenský) – 55. Stieler (Kutálek, Staňo)

Vylúčení: 7:5 na 2 min, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: M. Novák, Kacej, Výleta, 356 divákov

HK Orange: R. Sabol – Gachulinec, Palovič, Dinda, Rusina, E. Černák, Valjent, Luža, Bačik – Rzavský, R. Gašpar, Horanský – Tibenský, Skalický – P. Koyš, Mlynčár, Minárik – M. Trenčan, D. Rehák, Schroner

HK 36 Skalica: Lipovský – Ketner, Vyrúbalík, M. Srnec, L. Kozák, Staňo, Barák, Kalináč, Mikéska – M. Sloboda, R. Školiak, Kuľha – Lažo, Stieler, Obdržálek – Šátek, Preisinger, Kutálek – M. Romančík, Jankovič, B. Mráz

Zverenci Ernesta Bokroša rozhodli o svojom nečakanom víťazstve v rozpätí štyroch minút prvej tretiny. V 5. min po nevyužitej presilovke Skaličanov otvoril skóre Horanský, ktorý od kruhov prestrelil Lipovského – 1:0.

Vzápätí sa presilová hra ponúkla aj mladíkom, ale tentoraz sa Lipovský zaskvel pri nájazde Rzavského. Druhý gól napriek tomu nenechal na seba dlho čakať. V 9. min potiahol puk po ľavej strane Mlynčár, prihral pred bránku a nekrytý Koyš prekonal skalického brankára – 2:0.

V prvej tretine mohol tím Orange 20 pridať aj tretí gól, ale takmer minútovú presilovku piatich proti trom mladíci nevyužili. Od konca prvej časti hry prevzali iniciatívu hokejisti zo Záhoria.

V 34. min sa už takmer tešil Preisinger, o dve a pol minúty neskôr Školiak namiesto strely hľadal ešte Kuľhu a gól opäť nepadol. V samom závere druhej časti sa pretlačil pred Lipovského Tibenský, ale nepridal tretí gól domácich.

V 47. min mali hráči „dvadsiatky“ ďalšiu veľkú šancu na zvýšenie náskoku, Luža však v prečíslení príliš dlho váhal so streľbou. Skalica sa dočkala kontaktného gólu v 55. min, keď Kutálkovu strelu tečoval do siete Stieler – 2:1.

V 59. min mohol vyrovnať Školiak, ale nestalo sa. Ani záverečná power-play nepomohla favoritovi čo len k zisku bodu. Naopak, desať sekúnd pred koncom zabezpečil ambicióznym mladíkom víťaznú poistku Gašpar – 3:1.

Ernest Bokroš (tréner HK Orange 20): „Za dnešný výkon, ale aj za predchádzajúce zápasy, si chlapci zaslúžia pochvalu. Víťazstvo si v dnešnom dueli zaslúžili. Veľmi nám pomohla úvodná tretina, v ktorej sme strelili dva góly. Chlapcom narástli krídla a mali ešte väčšiu chuť po víťazstve. Z nášho pohľadu bola dôležitá druhá tretina, v ktorej sme sa ubránili trom oslabeniam a taktiež musím vyzdvihnúť brankára Sabola. V závere to bolo z našej strany viac o srdiečku ako o hokejovom umení, ale chlapci to zvládli.“

Štefan Mega (asistent tréner Skalice): „Po predchádzajúcich zápasoch dvadsiatky sme vedeli, že na nás čaká veľmi ťažký zápas, čo sa aj potvrdilo. Po utorňajšom náročnom zápase v Banskej Bystrici sme v prvej tretine pôsobili unavene, čo mladí reprezentanti využili na strelenie dvoch gólov. Od druhého dejstva sme síce začali hrať na tri päťky, no ani to nám nepomohlo. Súper bol celý zápas lepší, prekorčuľoval nás. Pri záverečnom tlaku nám nestačili ani skúsenosti. Gratulujem reprezentantom k víťazstvu.“