Premiéra Borisa Johnsona prepustili z nemocnice, zdravotníkom poďakoval za záchranu života

Boris Johnson
Britský premiér Boris Johnson. Foto: archívne, SITA/AP.
  • aktualizované 12. apríla 2020, 15:18

Britského premiéra Borisa Johnsona, ktorý sa lieči z ochorenia COVID-19, prepustili z nemocnice. Päťdesiatpäťročný politik bude v liečení pokračovať v premiérskej vidieckej rezidencii Chequers. Do práce sa však hneď nevráti.

Viac o téme: Koronavírus

Johnson, ktorý strávil tri noci na jednotke intenzívnej starostlivosti (JIS), podľa vlastných slov vďačí za život zamestnancom Národnej zdravotnej služby (NHS).

V prvom verejnom vyhlásení odkedy ho vo štvrtok presunuli z JIS poďakoval zdravotníkom londýnskej St. Thomas’ Hospital, kde bol hospitalizovaný. „Nemôžem im dostatočne poďakovať. Vďačím im za život,“ uviedol.

Do nemocnice premiéra previezli po tom, ako mu aj desať dní po pozitívnom teste na vírus pretrvávala zvýšená telesná teplota a kašeľ. V pondelok večer ho presunuli na jednotku intenzívnej starostlivosti, keďže jeho stav sa náhle zhoršil.

Veľká Británia v sobotu zaznamenala ďalších 917 obetí nového koronavírusu, čím sa počet úmrtí na ochorenie COVID-19 v tamojších nemocniciach vyšplhal na 9 875. Celkovo krajina hlási takmer 80-tisíc prípadov nákazy novým koronavírusom.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Boris Johnson