Premiér bude riešiť v Nových Sadoch žatvu a Zákonník práce

Vláda
Sprava: Minister vnútra SR Robert Kaliňák, predseda vlády SR Robert Fico a minister financií SR Peter Kažimír počas rokovania 16. schôdze vlády. Bratislava, 18. júl 2012. Foto: SITA/Diana Černáková

BRATISLAVA 22. augusta (WEBNOVINY) – Kabinet Roberta Fica sa v stredu na svojom výjazdovom rokovaní v Nových Sadoch bude zaoberať okrem aktuálnej situácie v poľnohospodárstve aj zmenami v Zákonníku práce.

O novele zákonníka v pondelok rokovala aj tripartita, tá však pre nesúhlas zástupcov zamestnávateľov nedospela k dohode na pripravených zmenách.

Jediným bodom, na ktorom sa podarilo sociálnym partnerom v pondelok dohodnúť, je ustanovenie týkajúce sa dohodárov. Hospodárska a sociálna rada dospela k tomu, že z hľadiska pracovnoprávnej ochrany nebudú mať dohodári nárok na dovolenku.

Okrem zmien v Zákonníku práce sa ministri budú zaoberať aj správou o priebehu tohtoročnej žatvy, ktorú predloží minister pôdohospodárstva a rozvoja vidieka Ľubomír Jahnátek.

V rámci tohto bodu rokovania by sa vláda mala zaoberať aj podpornými opatreniami na zmiernenie nepriaznivej situácie v poľnohospodárstve.

Vláda by mala prerokovať aj návrh zákona o neprimeraných podmienkach v obchodných vzťahoch, ktorého úlohou je riešiť problémy v obchodných vzťahoch medzi odberateľmi a dodávateľmi potravín.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Ľubomír Jahnátek