Premiér Fico je v nemocnici, mal podozrenie na infarkt

Fico
Foto: SITA/Jakub Julény

BRATISLAVA 14. apríla (WebNoviny.sk) – Na základe výsledkov vyšetrení lekári rozhodli, že premiér SR Robert Fico zostane v nemocnici v Bratislave na pozorovaní do piatka rána. Agentúru SITA o tom informovala hovorkyňa Národného ústavu srdcových a cievnych chorôb (NÚSCH) a Detského kardiocentra pracoviska NÚSCH Dobroslava Krajačičová.

Premiér prišiel vo štvrtok ráno do ústavu sám v sprievode ochranky. V dopoludňajších hodinách mu lekári urobili kardiologické vyšetrenia. „Rodina premiéra si zároveň neželá, aby Národný ústav srdcových a cievnych chorôb poskytoval akékoľvek informácie o jeho zdravotnom stave, čo plne rešpektujeme,“ uviedla Krajačičová.

Fico sa podľa Denníka N necítil dobre už v utorok ráno pri pravidelnom behu na hrádzi. Zrušil potom svoju účasť na súde, kde mal vypovedať ako svedok. Svoj pracovný program v stredu, keď sa na vláde schvaľovalo programové vyhlásenie vlády, úplne nezrušil a bol na úrade vlády.

Pre zdravotné problémy musel premiér zrušiť aj plánovanú oficiálnu návštevu Česka. Fico mal vo štvrtok v Prahe rokovať so svojím partnerom Bohuslavom Sobotkom a čakalo ho aj zdvorilostné prijatie u prezidenta ČR Miloša Zemana. Ako dodala Szabóová, návšteva sa uskutoční v náhradnom termíne.

Návšteva mala byť cielená na detailnejšie prediskutovanie rozvoja v oblasti hospodárskej spolupráce, infraštruktúrnych projektov, na spoluprácu v oblasti bezpečnosti, cestovného ruchu, ale aj na aktuálne otázky európskych a medzinárodných vzťahov.

V rámci slovensko-českých bilaterálnych vzťahov je tradíciou, že prvá zahraničná návšteva nového premiéra či prezidenta SR smeruje do Českej republiky, noví českí politici zasa navštívia ako prvé Slovensko.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Bohuslav SobotkaMiloš ZemanRobert Fico
Firmy a inštitúcie Vláda SR