Premiér Fico na oslavách výročí Slovenskej a Českej republiky v Prahe stretol Zemana aj Babiša

Róbert Fico, Andrej Babiš
Bývalý predseda vlády SR Robert Fico a predseda vlády ČR Andrej Babiš Foto: archívne, SITA/Branislav Bibel

BRATISLAVA 9. januára (WebNoviny.sk) – Premiér Robert Fico sa utorok na Pražskom hrade zúčastnil na oslavách 100. výročia vzniku Československa a 25. výročia vzniku Slovenskej a Českej republiky. Na spoločenskom stretnutí sa tak stretol aj s českým prezidentom Milošom Zemanom a premiérom Andrejom Babišom.

Agentúre SITA to potvrdila hovorkyňa českého premiéra Barbora Peterová. „Bolo to mimoriadne priateľské stretnutie pri príležitosti začiatku osláv významných výročí,“ uviedol pre SITA hovorca českého prezidenta Jiří Ovčáček.

Fico sa s Babišom stretol aj v piatok 5. januára na prvej zahraničnej ceste českého premiéra v Bratislave. Premiéri sa vtedy zhodli na tom, že obe krajiny majú mimoriadne dobré vzťahy a veria, že tak tomu bude aj do budúcna.

Zároveň veria, že krajiny využijú príležitosti v roku 2018 na ešte väčšie upevnenie vzťahov a pripomenutie nielen Čechom a Slovákom, ale aj celej Európskej únii, aký úspešný príbeh obe krajiny absolvovali. Na Slovensku bol v decembri aj prezident Zeman ako na svojej rozlúčkovej návšteve

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Andrej BabišMiloš ZemanRobert Fico