Premiér Fico sa zúčastní na summite V4 v Poľsku

Fico
Premiér Robert Fico Foto: SITA/Marián Peiger

BRATISLAVA 28. februára (WEBNOVINY) – V stredu 6. marca sa vo Varšave v rámci poľského predsedníctva V4 uskutoční summit predsedov vlád krajín V4, kancelárky Nemeckej spolkovej republiky Angely Merkelovej a prezidenta Francúzskej republiky Francoisa Hollanda.

Slovenskú delegáciu povedie premiér Robert Fico. Účasť Slovenska na podujatí v stredu na svojom rokovaní schválila vláda.

Predstavitelia šiestich štátov sa budú rozprávať o konkurencieschopnosti v Európe a budúcnosti Hospodárskej a menovej únie. Témou stretnutia budú aj výsledky pracovného stretnutia ministrov obrany krajín V4 (Varšava, 28. februára – 1. marca), týkajúce sa aktuálnych otázok spoločnej bezpečnostnej a obrannej politiky.

Pred rozšíreným summitom V4 plus Nemecko a Francúzsko sa uskutoční pracovný obed vo formáte premiérov V4. Predseda vlády Poľska Donald Tusk bude informovať partnerov o pláne hlavných aktivít zvyšnej časti poľského predsedníctva V4, vrátane prípravy záverečného júnového summitu premiérov V4.

Očakáva sa, že rokovanie v oboch formátoch bude zamerané aj na možnosti využitia budúceho viacročného finančného rámca ako nástroja, ktorý môže pomôcť pri riešení súčasnej zložitej ekonomickej situácie. Vo formáte V4 plus Nemecko a Francúzsko prediskutujú otázku prehĺbenia spolupráce v oblasti bezpečnosti a obrany v nadväznosti na závery rokovania ministrov obrany krajín V4.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Angela MerkelováDonald TuskRobert Fico