Premiér Francúzska varuje pred hrozbou teroristických útokov

Manuel Valls
Francúzsky premiér Manuel Valls varuje pred Národným frontom. Foto: SITA/AP

PARÍŽ 11. septembra (WebNoviny.sk) – Po zmarenom útoku v Paríži varuje francúzsky premiér Manuel Valls obyvateľov krajiny pred hrozbou ďalších teroristických činov.

Vo Francúzsku vyšetrujú 1350 osôb, ktoré sa nachádzajú vo väzbe, 293 ľudí je podozrivých z priameho kontaktu s teroristickými organizáciami, uviedol Valls v nedeľu pre rozhlasovú stanicu Europe 1.

Ohrozenie Francúzska teroristickými útokmi je na najvyššej úrovni, čo bolo možné vidieť v posledných dňoch, vyhlásil Valls, o ktorého vyjadreniach informovala agentúra DPA.

V priebehu týždňa zadržala francúzska polícia tri ženy, ktoré podľa zistení vyšetrovateľov pripravovali v Paríži odpálenie auta s plynovými fľašami.

Voči jednej zo zadržaných, 29-ročnej matke troch detí Ornelle G., začali oficiálne vyšetrovanie po tom, ako ju sudca v sobotu večer obvinil zo spojenia s teroristami s cieľom spáchať útoky a z pokusu o vraždu v rámci organizovanej skupiny spojenej s teroristickou skupinou, informovala agentúra AP.

Vo vozidle s plynovými fľašami, ktoré predtým našli opustené v centre mesta, sa podľa vyšetrujúcich sudcov nachádzali jej odtlačky prstov.

Premiér Valls dodal, že francúzske tajné služby a polícia denne zmaria atentáty a rozbijú iracko-sýrske siete. Približne 15.000 radikalizovaných osôb podľa neho sledujú.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Manuel Valls