Premiér Igor Matovič je ochotný odstúpiť, má však podmienky (video)

Matovic budaj sipos milanova heger
Zľava: Predseda poslaneckého klubu OĽaNO Michal Šipoš, minister životného prostredia Ján Budaj, predseda vlády SR Igor Matovič, podpredseda vlády, minister financií a zastupujúci minister zdravotníctva SR Eduard Heger a ministerka kultúry Natália Milanová počas tlačového vyhlásenia hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO) k aktuálnej politickej situácii. Bratislava, 21. marec 2021. Foto: SITA/Úrad vlády SR
  • aktualizované 21. marca 19:44

Hnutie Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO) považuje pre upokojenie situácie za nevyhnutné odstúpenie Richarda Sulíka (SaS) z postu ministra hospodárstva. Tiež požaduje odchod Jany Bittó Cigánikovej (SaS) z funkcie predsedníčky parlamentného výboru pre zdravotníctvo.

Na nedeľňajšej tlačovej konferencii to povedal premiér Igor Matovič (OĽaNO). Hnutie podľa jeho slov prijíma ponuku Márie Kolíkovej (Za ľudí) na odchod z pozície ministerky spravodlivosti aj Juraja Šeligu (Za ľudí), že odíde z funkcie podpredsedu parlamentu.

V prípade, že naplnia, čo deklarovali, Matovič je ochotný odísť zo svojej funkcie a pokračovať ako člen vlády.

OĽaNO zároveň požaduje opätovné prerozdelenie miest vo vláde striktne na pôdoryse výsledkov parlamentných volieb z roku 2020. Podľa Matoviča to znamená, že strana Sloboda a Solidarita (SaS) sa vzdá jedného ministerstva, ktoré jej OĽaNO „prepustilo“.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Igor MatovičJana CigánikováJuraj ŠeligaMária KolíkováRichard Sulík