Premiér Matovič zvoláva okrúhly stôl, Slovensko dosiahlo rekord v počte hospitalizovaných (video)

PREMIÉR: COVID 19, ako ïalej?
Premiér Igor Matovič počas tlačovej konferencie na tému: COVID-19: Ako ďalej? Bratislava, 22. február 2021. Foto: SITA/Alexandra Čunderlíková.
  • aktualizované 22. februára 17:17

Premiér Igor Matovič (OĽaNO) mal v pondelok tlačovú konferenciu na tému: COVID-19: ako ďalej? Ako uviedol na utorok 23. februára sa rozhodol zorganizovať okrúhly stôl s vedcami a odborníkmi a porozprávať sa o tom, ako ďalej postupovať.

Viac o téme: Koronavírus

Dodal, že počty pacientov nemocniciach neustále rastú. „Od začiatku decembra nám počty ľudí v nemocniciach rastú. Bez ohľadu na to, čo sme urobili, bez ohľadu na vianočný či tvrdý lockdown, alebo COVID automat,“ priblížil premiér s tým, že Slovensko v nedeľu dosiahlo rekord v počte hospitalizovaných.

Počet hospitalizovaných stále rastie

Matovič poukázal na to, že bez ohľadu na zavedený lockdown, ktorý trvá deväť a pol týždňa, počty hospitalizovaných pacientov rastú z týždňa na týždeň.

Ani napriek prijatým opatreniam nie je podľa neho v epidemickej situácii vidieť zásadný rozdiel. Vedci a odborníci sa preto majú v utorok rozprávať o ďalšom postupe. „Lebo, ak pôjdeme ďalej touto cestou, zrejme budú počty len rásť a kapacita nemocníc ide z posledného,“ povedal premiér.

Otvárať kostoly by bolo nezodpovedné

Na stretnutí očakáva odpoveď na to, akým spôsobom zmeniť pravidlá, aby sa neustály rast hospitalizácií zastavil. „V prvom rade chcem počúvať. Chcem, aby hľadali odpoveď na to, ako je možné, že opatrenia nezaberajú,“ uviedol predseda vlády. Poukázal na to, že Slovensko siaha na maximálnu kapacitu nemocníc.

Otvárať kostoly by bolo podľa Matoviča momentálne nezodpovedné. Považuje to za mimoriadne epidemiologické riziko. Odborníci by sa mohli v utorok zaoberať aj touto témou, neočakáva však od nich iný názor. Rovnako podľa premiéra nie je aktuálnou témou možné uvoľňovanie opatrení pre zaočkovaných.

Nebolo by to podľa neho spravodlivé pre tých, ktorí sa chcú dať zaočkovať, no zatiaľ túto možnosť nemajú.

Video: Tlačová konferencia premiéra Igora Matovič

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem
Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Igor Matovič