Premiér Matovič rokoval s odborármi, dohodli sa na sociálnom dialógu aj začiatku činnosti tripartity

Igor Matovič, Milan Krajniak
Zľava: Predseda vlády SR Igor Matovič a minister práce, sociálnych vecí a rodiny Milan Krajniak počas rokovania predsedu vlády SR s predstaviteľmi Konfederácie odborových zväzov (KOZ) SR na Úrade vlády SR. Bratislava, 6. apríl 2020. Foto: SITA/Úrad vlády SR

Spoločným cieľom vlády a Konfederácie odborových zväzov (KOZ) SR je, aby čo najmenej ľudí v súčasnej kríze prišlo o prácu. Na pondelkovej tlačovej besede to po rokovaní s predstaviteľmi KOZ uviedol premiér Igor Matovič.

Odborári sú podľa neho veľmi blízkym partnerom vlády. „Diskusia prebiehala vo veľmi konštruktívnom móde,“ povedal. Sociálny dialóg je podľa Matoviča v krízových situáciách veľmi dôležitý.

„Spoločne si uvedomujeme, že sme na jednej lodi. Ciele máme spoločné, ale pohľady možno niekedy iné,“ dodal.

Šéf KOZ Marián Magdoško poukázal na to, že sociálny dialóg je pre odborárov „v týchto pohnutých časoch“ veľmi dôležitý. S predstaviteľmi vlády podľa neho odborári rokovali o zachovaní zamestnanosti, sociálnom dialógu, začiatku činnosti tripartity, či o kolektívnom vyjednávaní.

Viac o téme: Ekonomické dopady koronavírusu

„Dohodli sme sa, že budeme mať možnosť predložiť pripomienky k programovému vyhláseniu vlády a takisto sme sa dohodli, že zmene pracovnej legislatívy bude predchádzať sociálny dialóg,“ povedal.

Odborári sa na rokovaní so zástupcami vlády dohodli na tom, že minister práce a sociálnych vecí Milan Krajniak čo najskôr predloží na rokovanie vlády návrh na vymenovanie nových členov Hospodárskej a sociálnej rady, aby mohla tripartita začať pracovať.

Viac o téme: Koronavírus

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Igor MatovičMarián MagdoškoMilan Krajniak
Firmy a inštitúcie KOZ Konfederácia odborových zväzov SR