Premiér Matovič už býva v skolaudovanom dome, jeho vlastníčkou je manželka Pavlína

Igor Matovič, Pavlína Matovičová
Igor Matovič a jeho manželka Pavlína počas volebného aktu v rámci volieb do Národnej rady SR 2020. Trnava, 29. február 2020. Foto: archívne, SITA/Martin Havran.

Rodinný dom, v ktorom býva predseda vlády Igor Matovič (OĽaNO), už má právoplatné kolaudačné rozhodnutie. Matovič sa k bývaniu v neskolaudovanom dome priznal v júli počas svojho odvolávania v Národnej rade SR (NR SR).

Vtedy zároveň sľúbil, že si svoj zákonný problém vysporiada „v dohľadnej dobe“. Stavebný úrad v Trnave vydal kolaudačné rozhodnutie na rodinný dom s dvojgarážou 5. októbra, o niekoľko dní neskôr nadobudlo právoplatnosť.

„Áno, moju rodinu som plus-mínus v čase volieb nasťahoval do nášho domu, ktorý nie je skolaudovaný. Tým porušujem zákon. Tu verejne sa priznávam a nech sa páči, vystavujem sa médiám, verejnému lynču,“ povedal Matovič v NR SR pri rokovaní o návrhu na jeho odvolanie z funkcie.

Vlastníčkou rodinného domu v Trnave je Matovičova manželka, s ktorou má politik zrušené bezpodielové spoluvlastníctvo. Pavlína Matovičová stavala rodinný dom od roku 2014, líder OĽaNO sa na niektorých stavebných prácach osobne zúčastňoval.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Igor MatovičPavlína Matovičová
Firmy a inštitúcie OĽaNO Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti