Premiér oceňuje prácu Pašku, iný by to podľa neho nezvládol

Odvolávanie premiéra Roberta Fica
Zľava: Predseda NR SR Pavol Paška a podpredsedníčka NR SR Jana Laššáková počas pokračovania rokovania mimoriadnej 24. schôdze NR SR. Foto: SITA/Jozef Jakubčo
BRATISLAVA 19. septembra (WEBNOVINY) – Premiér Robert Fico oceňuje prácu predsedu NR SR Pavla Pašku. „Chcem verejne oceniť prácu predsedu NR SR. Keby tu bol niekto iný, tak to nezvládne. On to zvláda. Často musí počúvať veci, pri ktorých by sa človek postavil a odišiel preč,“ povedal Fico.

V súvislosti s účasťou poslancov na rokovaní parlamentu v rokovacej sále Fico upozornil, že poslanec NR SR nie je v pracovnom pomere, ale je to ústavná funkcia, ktorá so sebou prináša určité politické spôsoby správania sa, ako je napríklad obštrukcia. „Opozícia aj väčšina niekedy využíva obštrukciu,“ povedal.

O téme alkoholu sa majú podľa Fica novinári baviť s poslancami alebo vedením NR SR.

„Ako predseda Smeru-SD chápem, že všetko zlé, čo sa dá nalepiť, treba nalepiť na našu politickú stranu. Nie som klebetná baba, ale vedel by som hovoriť o opozičných politikoch, ktorí sa tu potulovali po štyroch. Nikdy to robiť nebudem,“ vyhlásil Fico.

Igora Matoviča označil za nedôveryhodného človeka. Matovič uviedol, že ho napadli poslanci Smeru. Potom našiel približne stovku fliaš alkoholu, ktorá údajne pochádzala z priestorov Smeru.

Ľudí z balkónu vyhodili

Okrem rokovacej sály sa vo štvrtok politický boj preniesol aj na balkón. Poslanci Smeru ho totiž podľa opozičných poslancov obsadili svojimi ľuďmi, pretože sa báli reakcií verejnosti na hlasovanie o vyslovení nedôvery premiérovi Robertovi Ficovi.

Predseda parlamentu Pavol Paška by sa podľa lídra OĽaNO Igora Matoviča mal ospravedlniť občanom, ktorých „vyhodil“ z balkóna nad poslaneckou sálou a nahradil ich svojimi ľuďmi dovezenými autobusom. „Bojíte sa občanov,“ odkázal Matovič Paškovi.

Obrazom: Mimoriadna schôdza parlamentu

Na balkóne bola ešte pred hlasovaním o vyslovení nedôvery premiérovi Ficovi skupina ľudí, z ktorých časť sledovala mimoriadnu schôdzu aj uplynulé dni a noci. Tesne pred hlasovaním ich však z balkóna vykázali, údajne pre účasť exkurzie. Na balkón následne prišla skupina starších občanov a údajne aj asistenti poslancov Smeru.

Tí na vystúpenia premiéra Roberta Fica aj predsedu parlamentu Pašku reagovali na rozdiel od posledných dní potleskom. Na balkóne sa ukázala aj bývalá hovorkyňa Smeru Silvia Glendová, ktorá v súčasnosti pôsobí na pozícii hovorcu podpredsedu vlády pre investície Ľubomíra Vážneho.

„Vraj je tam exkurzia detí a že tam nemôžeme ísť. My sme boli vnútri a vykázali nás,“ povedali ľudia, ktorým parlamentná ochranka bránila pred vstupom na balkón. „Takto sme dopadli ako občania,“ povedal jeden z účastníkov.

Prejav zbabelosti a strachu

Podľa podpredsedu SDKÚ-DS Ivana Štefanca je to hanba a dôkaz toho, že sa Smer bojí. „Celé správanie sa Smeru je prejav zbabelosti a strachu. Poslanci za Smer sa báli diskutovať a nepovedali jediný argument na obranu premiéra počas dvoch nočných rokovaní, pretože neexistuje,“ povedal Štefanec. „Evidentne sa začali báť ľudí. Pravda je na opačnej strane a ľudia si to uvedomujú. Je len otázkou času, kedy si viac ľudí uvedomí, že Smer ich klame,“ vyhlásil Štefanec.

„Mám pocit, že predseda parlamentu má strach z prejavov verejnosti. Podľa mojich informácií poslali namiesto verejnosti svojich vlastných poslaneckých asistentov na balkón, čo je prejav zbabelosti,“ skonštatoval predseda poslaneckého klubu OĽaNO Jozef Viskupič.

Vládna strana mala problém s ľuďmi na balkóne už v stredu v noci. Z balkóna a v kinosále rozpravu sledovalo v stredu v noci približne 200 návštevníkov. Ľudia na balkóne v závere schôdze na Pašku a podpredsedníčku parlamentu Janu Laššákovú (Smer-SD) kričali – „odstúpiť, odstúpiť“. Mimoriadna schôdza k Ficovmu odvolávaniu trvala viac ako 20 hodín, opoziční poslanci strávili v laviciach dve noci.

Mimoriadna schôdza k odvolávaniu premiéra Roberta Fica

Pokračuje schôdza o odvolaní Fica, zaujíma aj verejnosť

Robert Fico bojuje za lacný plyn pre bohatých, tvrdí Miškov

Ivan Mikloš kritizuje premiéra Fica za nečinnosť v eustreame

Ušli, opili sa, pobili sa, konštatoval v parlamente Figeľ

Igor Matovič vyrobil škandál, Paška alkohol skúmať nebude

Matovič vyrobil škandál, Paška alkohol skúmať nebude

Igor Matovič chce zábery z kamier, ak Paška nekryje slopanie

V parlamente je to horšie ako za Mečiara, tvrdí politológ

Robert Fico incident v parlamente nekomentuje

V koši našli stovku fliaš alkoholu, vraj patrili Smerákom

Robert Fico nemá morálne právo byť premiérom, tvrdí Štefanec

Z poslancov Smeru bol cítiť alkohol, pobili sa o maketu Fica

Na stoličku Roberta Fica posadili v parlamente bábku

Kričiaci ľudia prerušili schôdzu o Ficovi, ten odišiel

Schôdzu o odvolávaní Fica prerušia, schválili návrh Smeru

Roztržka v parlamente, agresívny muž hodil po žene monitor

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Jozef ViskupičPavol PaškaRobert Fico
Firmy a inštitúcie NR SR Národná rada Slovenskej republiky