Premiér Pellegrini označil Gašpara za špičkového profesionála aj vysvetľoval svoje majetkové pomery

Peter Pellegrini
Predseda vlády SR Peter Pellegrini. Foto: archívne, SITA/Diana Černáková

BRATISLAVA 15. apríla (WebNoviny.sk) – Policajný prezident Tibor Gašpar je špičkový profesionál, za ktorého vedenia dôvera v políciu každý rok rastie a štatistiky trestnej činnosti majú pozitívny trend. Premiér Peter Pellegrini sa takto vyjadril v diskusnej relácii televízie TA3 V politike s tým, že aj vďaka Gašparovi Slovensko patrí medzi najbezpečnejšie krajiny na svete.

Pellegrini tiež kritizoval pokračujúci tlak verejnosti na Gašparove odstúpenie. Organizátori sa pritom podľa neho odmietli stretnúť s ministrom vnútra Tomášom Druckerom, namiesto toho mu poslali „video s ultimátom na jeho odvolanie“.

Ostrej kritike tiež podrobil samosprávne kraje, ktoré podľa Pellegriniho „nerobia, čo majú, no od štátu pýtajú peniaze“. Premiér tiež informoval, že od budúceho týždňa sa bude spolu s lídrami koaličných strán zúčastňovať na Koaličných radách.

Nový byt v luxusnej časti Bratislavy

Pellegrini v relácii opäť vysvetľoval svoje majetkové pomery. Povedal, že v súčasnosti vlastní byt v Banskej Bystrici, chatu na Králikoch zaťaženú hypotékou, záhradu a nový byť v luxusnej časti Bratislavy. Ten si kúpil z úspor a hypotéky v sume 160-tisíc eur, ktorú bude „splácať do konca života“.

Premiér v tejto súvislosti konštatoval, že Slovensko by malo zabezpečiť primerané bývanie pre všetkých troch ústavných činiteľov. Stať by sa tak malo po roku 2020. Povedal tiež, že výboru parlamentu pre nezlučiteľnosť funkcií čoskoro predloží všetky svoje daňové, bankové a mzdové dokumenty.

Vzťah s novinármi si chce podľa vlastných slov zachovať korektný, no od nich očakáva profesionalitu a prácu postavenú na argumentoch. „Snažím sa odpovedať na všetky otázky a budem tak robiť, kým mi budú slúžiť nervy a zdravie,“ vyhlásil.

Zneužívania agrodotácií na východe

Pellegrini opäť odmietol, že by bývalý premiér Robert Fico nejako zasahoval do jeho práce. Jeho rady a skúsenosti si však cení. „Radíme sa tam, kde je to treba. Mám však svoj názor a mienim si ho aj presadzovať,“ vyhlásil.

Čo sa týka zneužívania agrodotácií na východe Slovenska, ministerka pôdohospodárstva Gabriela Matečná má premiérovu podporu a voľné ruky konať.

„Je mi jedno, kto je do toho zapletený, ak sa preukáže trestný čin, budeme konať a vyvodíme zodpovednosť,“ vyhlásil. Uzavrel, že kauza podľa neho nemá politické pozadie, no išlo o zneužitie zle nastaveného systému.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Gabriela MatečnáPeter PellegriniRobert FicoTibor Gašpar
Firmy a inštitúcie Vláda SR