Premiér Pellegrini považuje súčasnú koalíciu za jedinú záruku stability pre Slovensko

Peter Pellegrini
Premiér Peter Pellegrini Foto: archívne, SITA/Branislav Bibel.

BRATISLAVA 18. apríla (WebNoviny.sk) – Predseda vlády Peter Pellegrini považuje súčasnú koalíciu za jedinú záruku stability pre Slovensko. Premiér sa stretne s predsedom SNS Andrejom Dankom, aby diskutovali o aktuálnych politických otázkach.

Dankova výzva Druckerovi

Zásadnou prioritou predsedu vlády je napĺňanie Programového vyhlásenia vlády a vytváranie podmienok pre prácu ministrov všetkých troch koaličných strán tak, aby ich rezorty úspešne napredovali. Uvádza sa to v stanovisku premiéra, ktoré agentúre SITA poskytol tlačový odbor úradu vlády.

Pellegrini tak reaguje na predsedu SNS Andreja Danka, ktorý premiéra vyzval, aby mu vysvetlil svoje postoje k Rusku, Istanbulskému dohovoru či LGBTI komunite. Hovoriť s ním chce aj o komunikácii v rámci vládnej koalície, nepáči sa mu, že o odchode ministra vnútra Tomáša Druckera sa dozvedel z Druckerovej tlačovej konferencie.

Národniari nechcú ustupovať od hodnôt

„SNS z hľadiska svojich stanov a orientácie spočíva na národnej kresťanskej sociálnej politike. Nebolo by rozumné z hľadiska politiky, aby sme od týchto hodnôt ustupovali, a preto v roku 2016 bolo dôležité, že sme u partnerov nachádzali pochopenie pre napĺňanie našej politiky. Po dvoch rokoch môžem povedať, že vždy sme si dokázali problémy vyriešiť,“ uviedol v stredu Danko s tým, že aj dnes sú koaličnými partnermi Most-Híd a Smer-SD.

„Predseda vlády je človek neznámy z hľadiska svojich postojov a hodnôt pre stranu, ktorej predsedom som ja. Dnes sme rozhodli, že si pozveme na pracovné stretnutie premiéra, aby sme si vyjasnili svoje postoje k otázkam, ktoré prináša vládnutie,“ vyhlásil Danko. Podotkol, že keď bol premiérom Robert Fico, nevznikalo toľko trecích plôch, ako sa to javí vo vláde na čele s Pellegrinim.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Andrej DankoPeter PellegriniRobert Fico
Firmy a inštitúcie SMER-SDSNS Slovenská národná strana