Premiér Pellegrini s Tuskom hovoril o aktuálnych otázkach v Európskej únii

Donald Tusk, Peter Pellegrini
Zľava: Predseda Európskej rady Donald Tusk a predseda vlády SR Peter Pellegrini počas stretnutia na Úrade vlády SR. Bratislava, 14. jún 2019. Foto: archívne, SITA/Branislav Bibel.

Premiér Peter Pellegrini hovoril počas piatkového neformálneho stretnutia v Tatrách s predsedom Európskej rady Donaldom Tuskom o aktuálnych otázkach v Európskej únii. Ako agentúru SITA informoval tlačový odbor Úradu vlády SR, Tusk na slávnostnom večere po stretnutí s premiérom získal Európsku cenu GLOBSEC.

Aktuálny predseda Európskej rady, ktorého funkčné obdobie sa skončí v novembri tohto roku, cenu získal za prínos pri posilňovaní európskej jednoty, formovaní spoločného európskeho postoja ku kľúčovým zahranično-politickým otázkam a za presadzovanie princípov demokracie a právneho štátu.

Európska cena GLOBSEC sa od roku 2016 každoročne udeľuje osobnostiam, ktoré sa výrazne zaslúžili o európsku jednotu, prosperitu a ekonomický rast. Symbolizuje hodnoty, na ktorých bola európska integrácia po desaťročia budovaná, a to mier, spolupráca a demokracia.

V minulosti cenu získali aj predseda nemeckého Spolkového snemu Wolfgang Schäuble, riaditeľka Medzinárodného menového fondu Kristalina Georgievová či generálny tajomník OECD José Ángel Gurría.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Donald TuskPeter Pellegrini
Firmy a inštitúcie Globsec