Premiér Pellegrini sa vyjadril k únikom informácií z vyšetrovacieho spisu v kauze vraždy Kuciaka

Peter Pellegrini
Predseda vlády SR Peter Pellegrini. Foto: archívne, SITA/Jana Birošová.

BRATISLAVA 29. januára (WebNoviny.sk) – Orgány, ktoré vyšetrujú vraždu novinára Jána Kuciaka, prijmú opatrenia proti únikom informácií.

Detaily opatrení nepozná

Povedal to v utorok po stretnutí s ministerkou vnútra Denisou Sakovou, prezidentom Policajného zboru Milanom Lučanským, riaditeľom SIS Antonom Šafárikom a generálnym prokurátorom Jaromírom Čižnárom premiér Peter Pellegrini. Zároveň zdôraznil, že detaily opatrení nepozná, keďže mu to ako predsedovi vlády neprináleží.

Úniky informácií podľa predsedu vlády vedú k bulvarizácii prípadu a znemožňuje sa tak objektívne vyšetrenie veci. „Akýkoľvek článok a informácia zo spisu môžu pomôcť obhajcom obvinených,“ vyhlásil s tým, že aj cesta do pekla môže byť vydláždená dobrými úmyslami.

Zlá vizitka pre štát

„O vine a nevine musí rozhodnúť polícia, prokuratúra a súdy,“ uviedol, pričom zároveň ocenil prácu vyšetrovacích orgánov. „Zásah polície a zaistenie osôb dávajú záruku, že robia svoju prácu dobre,“ povedal Pellegrini.

Naopak, médiá ako aj „niektorých ústavných činiteľov“ vyzval k zdržanlivosti, keďže napätá situácia okolo vyšetrovania je zlou vizitkou pre štát.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Anton ŠafárikDenisa SakováJaromír ČižnárMilan LučanskýPeter Pellegrini
Firmy a inštitúcie GP Generálna prokuratúra SRPZ Policajný zbor SRSIS Slovenská informačná služba