Premiér vyzval opozíciu, aby predložila návrhy, ako škrtať

Bez názvu
Predseda SMER-SD Robert Fico Foto: SITA/Ján Grajciarík

BRATISLAVA 1. júna (WEBNOVINY) – Premiér Robert Fico vyzval opozičné strany, aby mu predložili svoje plány konsolidácie verejných financií.

Predseda vlády zaslal všetkým predsedom parlamentných opozičných strán list, v ktorom im dáva priestor na predloženie vlastných návrhov do konca budúceho týždňa.

“Rešpektujeme právo opozície kritizovať prístup vlády k ozdravovaniu verejných financií. Opozičné parlamentné strany nesú primeranú mieru zodpovednosti za nutnosť konsolidovať verejné financie a preto, očakávame, že kritika vládneho prístupu sa neobmedzí iba na odmietanie všetkých vládnych návrhov, a že jej súčasťou bude aj alternatívny návrh postupu,“ uviedol premiér v liste.

Vláda SR sa oficiálne zaviazala dosiahnuť v roku 2012 deficit na úrovni 4,6 % hrubého domáceho produktu (HDP) a v roku 2013 pod 3 % HDP.

Toto konsolidačné úsilie predstavuje vo finančnom vyjadrení sumu približne 300 mil. eur v roku 2012 a okolo 1,3 mld. eur v roku 2013.

Vláda Roberta Fica stále deklaruje, že celý proces ozdravovania verejných financií postaví predovšetkým na solidarite silných a bohatých, teda bánk, regulovaných firiem, či vysokoprijímových skupín.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Robert Fico