Premiéra Roberta Fica prepustili z nemocnice

Fico
Foto: SITA/Jakub Julény

BRATISLAVA 1. mája (WebNoviny.sk) – Premiér Robert Fico opustil Národný ústav srdcových a cievnych chorôb (NÚSCH), kde 22. mája podstúpil kardiochirurgický zákrok. Premiér svoje prepustenie do domácej liečby oznámil sám cez facebook.

Dnes ma prepustili a čaká ma rehabilitácia,“ napísal Fico na svojom profile. Ako ďalej napísal, 16 dní mal možnosť z blízka sledovať prácu lekárov, zdravotných sestier a ostatných zdravotníckych pracovníkov v špičkovom ústave. „Doslova od srdca im chcem všetkým poďakovať za to, čo urobili pre mňa a čo robia pre ostatných pacientov. Ďakujem aj všetkým, ktorí mi držali palce a posielali do nemocnice kompóty,“ píše premiér.

Informáciu o prepustení premiéra Fica z nemocnice dnes potvrdila aj hovorkyňa NÚSCH Dobroslava Krajačičová. „Vzhľadom na priaznivý vývoj zdravotného stavu bol predseda vlády Robert Fico dnes prepustený do domáceho liečenia,“ uviedla pre agentúru SITA Krajačičová.

R. Fico prišiel do NÚSCH sám pre bolesti v hrudníku. Podrobnosti o premiérových zdravotných ťažkostiach na jeho žiadosť a žiadosť rodiny ústav nezverejňoval. Podľa informácii Denníka N Ficovi pre zúžené cievy urobili lekári bypass. Po dohode ho v práci, tam kde bola potrebná jeho fyzická prítomnosť, zastupovali vicepremiéri. Programové vyhlásenie vlády tak v parlamente predstavoval Peter Pellegrini a vládu zas viedol Robert Kaliňák.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Peter PellegriniRobert FicoRobert Kaliňák