Premiérka podľa Roberta Fica kryje platinový biznis SDKÚ

Vláda Ivety Radičovej
Predsedníčka vlády SR Iveta Radičová odchádza zo stretnutia s prezidentom SR, ktoré bolo prvé po utorkovom páde vlády SR. Bratislava, 14. október 2011. Foto: SITA/Jozef Jakubčo
BRATISLAVA 2. novembra (WEBNOVINY) – Elektronická aukcia na predaj platiny zo štátnych hmotných rezerv bola podľa predsedu Smeru-SD Roberta Fica zmanipulovaná.

„Premiérka Iveta Radičová prikryla stranícky biznis SDKÚ-DS. Aukcia prebehla 4. júla a informácie o nej sú od konca júla. Tieto informácie musela mať aj premiérka. Prečo koná až dnes? Lebo sú plné stránky médií. Z právneho hľadiska nie je šanca, aby platina bola vrátená do štátnych hmotných rezerv. Radičová kryje stranícky biznis SDKÚ-DS. Je to štandardný postup SDKÚ-DS,“ vyhlásil dnes Fico na tlačovej besede. Podľa neho je to biznis, ktorý nemá konca kraja.

Pre Smer-SD je veľmi zvláštne, že premiérka koná až po tom, čo pretrhla všetky zväzky s SDKÚ-DS. „Keby zostala v štruktúre tejto strany, kryla by tento stranícky biznis ďalej, ako to bolo v prípade prenájmu budovy daniarov v Košiciach,“ uviedol Fico s tým, že je to zmanipulovaná dražba, keď na čele spoločnosti, ktorá platinu získala, je volebný kandidát SDKÚ-DS. Je tiež zrejmé prepojenie firmy na predstaviteľov SDKÚ-DS. Spracovatelia platiny majú podľa Fica tiež blízko k firmám SDKÚ-DS.

Ako povedal líder Smeru, je maximálne podozrivé, že bola vyhlásená elektronická aukcia, ale na aukciu bolo stanovených len 20 minút od 9:00 do 9:20. Prvá ponuka bola podaná 9:03 vo výške 440 000 eur. Štyri sekundy pred vypršaním limitu bola podaná ďalšia za 600 0000 eur, sekundu pred vypršaním podáva ponuku víťazná firma. „Nemáme pochybnosti, že táto aukcia bola zmanipulovaná, ak sekundu pred uplynutím limitu podáva firma najvýhodnejšiu ponuku,“ vyhlásil Fico s tým, že víťazná cena bola výrazne nižšia ako 2,5-miliónová trhová cena platinových sitiek.

Sitká s platinou podľa Fica presunula do firiem, kde je vo vedení Ľudovít Černák, blízky SDKÚ-DS. „Chceme sa spýtať Ivety Radičovej, čo chce robiť? Odstúpil riaditeľ daňového riaditeľstva, ale biznis zostal. Odstúpila šéfka Správy štátnych hmotných rezerv, ale ako chce Radičová zabezpečiť, aby bol biznis zrušený. Radičová prikryla stranícky biznis SDKÚ-DS,“ dodal.

Šéfka Správy štátnych hmotných rezerv Eva Hrinková, ktorú nominovala SDKÚ-DS, sama odstúpila zo svojho postu. Správou otriasal v ostatných dňoch prípad predaja platinových sitiek súkromnej firme.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Eva HrinkováIveta Radičová