Prerušenie dodávok ropy z Líbye zdvihlo cenu britskej ropy

Ropa
Foto: Shutterstock

NEW YORK 15. novembra (WEBNOVINY) – Ceny britskej ropy Brent vo štvrtok posilnili. Dôvodom boli prerušenia dodávok ropy z Líbye.

Ceny americkej ropy naopak klesli, keďže zásoby americkej ropy stúpli. Oba trhy však podporili očakávania, že americký Federálny rezervný systém (Fed) ponechá program stimulov pre americkú ekonomiku nezmenený.

Končiace decembrové dodávky britskej ropy Brent stúpli o 1,42 USD na 108,54 USD za barel. Januárové dodávky ropy Brent vzrástli o 1,39 USD na 108,28 USD za barel. Ceny ľahkej americkej ropy poklesli o 12 centov na 93,76 USD za barel.

Ceny zlata vo štvrtok vzrástli druhý deň po sebe. Budúca šéfka Fedu Janet Yellenová totiž pred bankovým výborom amerického Senátu obhajovala súčasné kroky americkej centrálnej banky na podporu ekonomiky.

Zároveň uviedla, že stimulačný program pre ekonomiku bude pokračovať. Spotová cena zlata do 19:23 GMT posilnila o 0,4 % na 1 284,06 USD za uncu.

Decembrové dodávky zlata na divízii COMEX newyorskej komoditnej burzy uzavreli vyššie o 17,90 USD, a to na úrovni 1 286,30 USD za uncu.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Janet Yellenová