Prerušili stíhanie v kauze uplácania funkcionára Smeru

Smer schválil druhý balíček 15 sociálnych opatrení
Strana Smer na pracovnom sneme schválila prijatie druhého sociálneho balíčka. Bratislava, 23. máj 2015. Foto: SITA/Robert Tappert

BRATISLAVA 5. júna (WEBNOVINY) – Trestné stíhanie v prípade údajného uplácania bývalého funkcionára Smeru-SD polícia prerušila.

„Vyšetrovateľ Národnej kriminálnej agentúry trestné stíhanie vo veci prijímania úplatku a podplácania prerušil, lebo sa vyšetrovaním nepodarilo zistiť skutočnosti oprávňujúce vykonať trestné stíhanie voči určitej osobe,“ informoval agentúru SITA hovorca Prezídia Policajného zboru Michal Slivka.

Radics mal dostať daniarku do funkcie šéfky

Ide o prípad bývalého predsedu okresnej organizácie Smeru-SD v Dunajskej Strede Štefana Radicsa, ktorého vo výpovedi spomenula korunná svedkyňa v kauze podplácania ruskými podnikateľmi Sergejom a Alexandrom Salmanovovcami. Mária Z. tvrdila, že Radicsovi odovzdala 33-tisíc eur ako sponzoring pre stranu Smer-SD za to, aby sa stala šéfkou Daňového úradu v Šamoríne.

Do funkcie sa napokon aj dostala. Vo funkcii potom vybavovala dohodnuté veci pre podnikateľov Salmanovovcov. Za podplácanie Márie Z. boli už Salmanovovci právoplatne odsúdení. Najvyšší súd SR im v apríli potvrdil tresty, ktoré im uložil Špecializovaný trestný súd. Sergej za podplácanie daniarky dostal trest sedem rokov, jeho syn Alexander šesťročný trest. Pojednávanie s bývalou riaditeľkou Daňového úradu v Šamoríne Máriou Z. sa zatiaľ neuskutočnilo.

Nechcel škodiť Smeru

Predseda okresnej organizácie strany Smer-SD v Dunajskej Strede Štefan Radics minulý rok v máji po medializovaní vyjadrení svedkyne požiadal o dočasné pozastavenie členstva v strane.

„Aj keď útok zo strany osoby obvinenej zo závažných trestných činov voči mne kategoricky odmietam ako nepravdivý, nechcem, aby moje meno bolo zneužívané proti Smeru-SD v eurokampani a preto som sa rozhodol požiadať o dočasné pozastavenie členstva v strane až do verdiktu orgánov činných v trestnom konaní,“ uviedol Radics v stanovisku.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Salmanovovci
Firmy a inštitúcie SMER-SD