Prešov delí dotácie na šport, celkovo naň dáva vyše milióna

Presov, kvetinova vyzdoba
Foto: SITA/Kvetoslava Mudríková

PREŠOV 27. apríla (WEBNOVINY) – Dotáciu 179-tisíc eur rozdelí mesto Prešov na podporu športu. Ide o sumu, ktorú mestskí poslanci schválili na tento účel v rozpočte mesta a kritéria rozdeľovania sú zakotvené vo všeobecne záväznom nariadení mesta.

Dotáciu dostane 76 žiadateľov, pričom radnica dostala 85 žiadostí, z ktorých deväť vyradila pre nesplnenie podmienok. Väčšina peňazí ide na mládežnícky šport.

Sumou 98 450 eur podporia činnosť klubov nosných športov, ku ktorým patrí hádzaná, futbal a hokej. Viac ako 62-tisíc eur pôjde na podporu činnosti športových klubov ostatných športov. Športové podujatia pre deti a mládež dostanú dotáciu 12 530 eur. Na iné podujatia pôjde 5 370 eur.

Poslanec Richard Drutarovský doplnil, že to nie sú všetky peniaze, ktorými mesto podporuje šport. V zastupiteľstve každý rok schvaľujú aj financie na podporu tréningových hodín na zimnom štadióne pre mladých hokejistov, krasokorčuliarov a rýchlokorčuliarov, tiež mesto zvýhodňuje mladých športovcov pri využívaní mestských bazénov a pri prenajímaní mestských objektov.

Jednorazovú podporu dostávajú aj niektoré športové kluby. Ak sa táto suma zráta, celkom mesto dáva ročne na šport 1,7 milióna eur.

Počas diskusie odznel návrh, aby mesto v budúcom roku zaradilo medzi nosné športy aj volejbal a vyššou sumou podporilo detský medzinárodný futbalový turnaj Fragaria cup.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom