Prešov dosiahol cennú remízu vo štvrťfinále Pohára EHF

Tatran Prešov - SC Magdeburg

PREŠOV 17. marca (WEBNOVINY) – Víťaznú šnúru hádzanárov Tatrana Prešov v kalendárnom roku 2012 ukončili hráči SC Magdeburg. Prešovčania síce neprehrali, keď v sobotňajšom prvom stretnutí štvrťfinále Pohára EHF mužov 2011/2012 uhrali v domácom prostredí Mestskej haly nerozhodný výsledok 29:29 (13:9), ale remíza je pred odvetou priaznivejším výsledkom pre favorizovaných hostí.

Zverenci trénerskej dvojice Djordje Rašič – Ivan Pompoš väčšinu zápasu vyhrávali, ale aktuálne 6. tím bundesligy im zmaril šancu na cenný skalp vyrovnávajúcim gólom v poslednej minúte. Hráči úradujúceho slovenského šampióna budú mať príležitosť zabojovať o účasť v semifinále v odvete, ktorá sa v magdeburskej GETEC Arene uskutoční na budúcu sobotu 24. marca so začiatkom už o 15.00 h.

Fotogaléria zo zápasu

Zľava: Michal Kopčo (Prešov ) a Ales Pajovič (Magdeburg) v prvom zápase štvrťfinále Pohára EHF mužov Tatran Prešov (SR) - SC Magdeburg (Nem.). Prešov, 17. marec 2012. Foto: SITA/Viktor Zamborský

Domáci Dominik Krok prekonáva brankára Magdeburgu Daniela Eilersa v prvom zápase štvrťfinále Pohára EHF mužov Tatran Prešov (SR) - SC Magdeburg (Nem.). Prešov, 17. marec 2012. Foto: SITA/Viktor Zamborský
Zľava: Bartosz Jurecki (Magdeburg) a Dajnis Kristopans (Prešov) v prvom zápase štvrťfinále Pohára EHF mužov Tatran Prešov (SR) - SC Magdeburg (Nem.). Prešov, 17. marec 2012. Foto: SITA/Viktor Zamborský
Fanúšička Megdeburgu v prvom zápase štvrťfinále Pohára EHF mužov Tatran Prešov (SR) - SC Magdeburg (Nem.). Prešov, 17. marec 2012. Foto: SITA/Viktor Zamborský
Zľava: Dajnis Kristopans (Prešov) a Bennet Wiegert (Megdeburg) v prvom zápase štvrťfinále Pohára EHF mužov Tatran Prešov (SR) - SC Magdeburg (Nem.). Prešov, 17. marec 2012. Foto: SITA/Viktor Zamborský

Výsledok – sobota – Pohár EHF v hádzanej mužov 2011/2012 – štvrťfinále – prvý zápas (odveta 24. 3. o 15.00 h):

Tatran Prešov (SR) – SC Magdeburg (Nem.) 29:29 (13:9)

Zostava a góly Prešova: Krupa, Verkič – T. Mažár 4, Kopčo 4, Hrstka, Michal Urban, D. Krok 2, Krištopans 5, Radčenko 6, Kukrika, Číp 1, Guzy 1, Pejovič, Pekár, Antl 6/2

Najviac gólov za Magdeburg: Grafenhorst 8

Pok. hody: 2/2 – 2/1, vylúčení: 4 – 6, rozhodovali: Buy a Pichon (obaja Fr.)

I. polčas

Prešovčania boli v I. polčase pánmi na palubovke s výnimkou krátkeho úseku, keď súper z 1:3 otočil na 5:3 v 8. min.

Do bránky Tatrana prišiel Verkič, ktorý privádzal strelcov Magdeburgu do zúfalstva. Jeho spoluhráči sa v 12. min ujali vedenia 6:5, vzápätí bundesligový tím vyrovnal, ale od tohto momentu už vyhrávali iba domáci. Keď v 22. min narástlo skóre v ich prospech na 11:7, kouč SC Carstens si zobral oddychový čas. Prešov to však nevyviedlo z konceptu v závere prvého dejstva zvýšil svoj náskok na 13:8, no posledné slovo pred prestávkou mali favorizovaní Nemci, keď znížili na 9:13.

II. polčas

Prvý gól v druhom polčase strelili hráči Tatrana (14:9), ale Magdeburčania potom najmä zásluhou kontier Grafenhorsta znížili na 13:14 a 38. min vyrovnali na 15:15. To nebolo všetko, lebo o minútu neskôr hostia už viedli 16:15. Prešovčania sa však nepoložili, z 19:21 otočili na 23:22. Svoje vedenie zvýšili v záverečnej desaťminútovke na dva góly (27:25). Napokon ho však neudržali a súperovi dovolili vyrovnať. Magdeburg si nerozhodný výsledok zabezpečil v poslednej minúte (29:29).

Ivan Pompoš (asistent trénera Prešova): „V prvom polčase sme podali fantastický výkon. Škoda, že sme potom nemali viac šťastia. Desaťminútovka v druhom dejstve, keď hral súper živšie a ľahko získaval lopty, rozhodla. Publikum bolo fantastické, zaslúžilo by si vidieť naše víťazstvo, ale aj remíza s takýmto kvalitným súperom je pekný výsledok.“

Frank Carstens (tréner Magdeburgu): „V prvom dejstve sme hrali slabšie, domáci boli sebavedomejší. Po prestávke sa to otočilo. Prešovčania robili chyby, ktoré sme trestali. Záver bol náročný, ale zvládli sme ho. Páčila sa mi divácka kulisa. Verím, že rovnaká atmosféra bude aj v odvete u nás.