Prešov prehral v Lige majstrov druhý zápas, opäť o 10 gólov

Radoslav Antl
Hádzanári Meškova Brest Nikola Manojlovič a Vitali Charapenka v súboji s Prešovčanmi Radom Antlom a Alexejem Peskovom počas zápasu C-skupiny Ligy majstrov, v ktorom Tatran prehral 20:30. Prešov, 26. september 2015. Foto: SITA/Viktor Zamborský

PREŠOV 26. septembra (WebNoviny.sk) – Hádzanárom Tatrana Prešov sa nevydaril ani druhý zápas v novom ročníku Ligy majstrov mužov.

Po minulotýždňovej desaťgólovej prehre v portugalskom Porte (23:33) zaváhali aj v domácom prostredí. V sobotňajšom stretnutí 2. kola skupinovej fázy najprestížnejšej európskej pohárovej súťaži klubov 2015/2016 podľahli v Tatran handball aréne bieloruskému HC Meškov Brest rovnakým rozdielom – tentoraz 20:30 (11:14).

Zverenci trénera Rastislava Trtíka sa svojmu protivníkovi nerevanšovali za finálovú prehru na vlaňajšom septembrovom kvalifikačnom turnaji LM v Breste (24:26) a v tabuľke C-skupiny okupujú s nulou na konte 6. miesto. Ďalšiu šancu prvýkrát zabodovať budú mať Šarišania na budúcu sobotu 3. 10., keď sa od 16.00 h predstavia v španielskom meste Logroňo proti miestnemu tímu Naturhouse La Rioja.

Liga majstrov mužov 2015/2016: skupinová fáza – C-skupina (2. kolo)
Tatran Prešov (SR) – HC Meškov Brest (Biel.) 20:30 (11:14)

Zostava a góly Tatrana: Božič, Čupryna – Kopčo, Hrstka 1/1, Wilga, Sadovyj 3, Ľ. Šárpataky, Radčenko 1, L. Urban 2, Pekár, Číp 1, Peskov 4, Antl 5/2, Ivkovič, Petro 3

Najviac gólov za Meškov: Nikulenkov a Vukič po 4, Razgor 4/1

pok. hody: 4/3 – 5/3, vylúčení: 3 – 4, rozhodovali: Stark a Stefan (obaja Rum.), 2600 divákov

RK Vojvodina Nový Sad (Srb.) – Čechovskí Medvedi (Rus.) 26:24 (12:13)
Naturhouse La Rioja (Šp.) – Futebol Clube do Porto (Portug.) 30:23 (10:12)

Lepšie začali hostia, v 4. minúte viedli 2:0 a svoj náskok potom zvýšili na 6:3, ale vzápätí Stojkovič nepremenil pri vylúčení Hrstku pokutový hod. Trest prišiel na druhej strane. Tatran (nastúpil bez Rábeka, Furlana, D. Kroka) hrajúci v tej chvíli bez vylúčeného Petra sa dvoma gólmi Antla dotiahol na 5:6 v 14. minúte.

O päť minút neskôr po úspešnom pokuse Atmana bol však rozdiel v prospech Meškova opäť trojgólový (9:6). Razgor v 25. minúte upravil stav už na 12:8, Prešovčanom sa zásluhou svojho najlepšieho strelca Antla, autora piatich presných zásahov v I. polčase, podarilo pred prestávkou znížiť na 11:14.

Slovenskému majstrovi sa ani v úvode druhého dejstva nedarilo dotiahnuť na súpera. Naopak, keď Vukič v 38. min zvýšil na 21:14, tréner Tatrana Trtík sa pokúsil zastaviť rozbehnutých Bielorusov oddychovým časom. Ani ten však jeho zverencom nepomohol.

Hráči Brestu sa naďalej poľahky presadzovali cez vysunutú obranu a ich vedenie narastalo. V 46. minúte Stojkovič upravil už na hrozivých 25:15. V zostávajúcom čase Prešovčania už iba mierne skorigovali priebežný stav, ale napokon znova podľahli vysokým desaťgólovým rozdielom (20:30).

Rastislav Trtík (tréner Tatrana Prešov): „Gratulujem súperovi, ktorý bol jednoducho lepší. Rozdiel bol najmä vo výkone krajných spojok, ktoré sú schopné vyvinúť väčší tlak. My sme si ho nedokázali vytvoriť, aj keď sme sa v prvom polčase ešte relatívne držali. V druhom dejstve sme zakončovaním z nepripravených pozícií nabíjali Brestu do protiútokov a to nám zlomilo väz. Potom sa už všetko odvíjalo v réžii bieloruského súpera.“

Andrej Petro (pivot Tatrana Prešov): „Prvý polčas bol ešte v pohode, bránili sme i dokázali sa presadiť v útoku. Aj druhý polčas sme chceli začať rovnako oduševnene, ale viackrát sme unáhlene vystrelili, za čo nás súper potrestal gólmi z protiútokov. Tam sa to lámalo. My sme sa cez vysokú obranu Brestu ťažko presadzovali. Z prehry som smutný.“

Dainis Krištopans (spojka Meškova Brest): „Pre nás je to super výsledok, som s ním jednoznačne spokojný. Pre mňa je to zároveň pekný darček k nedeľňajším narodeninám. Takto som si to predstavoval. Pred zápasom som bol trochu nervózny. Postupne sme duel dostali pod kontrolu a s prehľadom ho doviedli do víťazného konca.“