Prešov rozšíri zóny regulovaného parkovania o ďalšie ulice, budú v zelenom tarifnom pásme

parkovanie, autá, parkovisko
Foto: ilustračné, Getty Images

Mesto Prešov rozšíri existujúce zóny regulovaného parkovania o ďalšie ulice. Zmeny vstúpia do platnosti od pondelka 1. marca. Ako informoval hovorca mesta Prešov Vladimír Tomek, k novozavedeným zónam plateného parkovania pribudnú od marca ďalšie štyri ulice.

Pôjde o ulice Bayerova, Dostojevského, Čapajevova a parkovisko na Partizánskej pri Chráme sv. Alexandra Nevského. „Parkovacie miesta na týchto uliciach nie sú súčasťou regulovaných zón 1 a 2. Parkovanie tu však bude od 1. marca spoplatnené podľa cenníka platného pre zelené tarifné pásmo,“ vysvetlil Tomek.

Hodinová sadzba za parkovanie na uvedených uliciach bude 30 centov, pričom maximálna denná cena za parkovanie bude jedno euro. Zaplatiť je možné prostredníctvom aplikácie eParkio alebo formou sms.

Cezpoľní vodiči, ktorí využívajú tieto parkoviská pravidelne majú možnosť zakúpiť si celoročnú virtuálnu parkovaciu kartu za 250 eur. Obyvatelia s trvalým pobytom v meste Prešov majú 50-percentnú zľavu,“ doplnil hovorca. Parkovaciu kartu je možné zriadiť osobne v priestoroch klientskeho centra Mestského úradu Prešov na Jarkovej ulici 26, alebo elektronicky prostredníctvom mailu.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Vladimír Tomek