Prešov v Lige majstrov opäť prehral, dostal už 100 gólov

Tatran Prešov
Hádzanárom Tatrana Prešov sa v tejto sezóne Ligy majstrov zatiaľ nedarí. Foto: SITA/Viktor Zamborský

LOGROŇO 3. októbra (WebNoviny.sk) – Hádzanári Tatrana Prešov sú v skupinovej fáze Ligy majstrov mužov 2015/2016 naďalej bez bodu.

Po dvoch desaťgólových prehrách – v portugalskom Porte (23:33) a doma s bieloruským Meškovom Brest (20:30) neuspeli zverenci Rastislava Trtíka ani v španielskom Logrone, kde v rámci 3. kola C-skupiny podľahli miestnemu tímu Naturhouse La Rioja 29:37 (15:22).

Šarišania uzatvárajú s nulou na konte poradie v tabuľke „céčka“. Najbližšie v rámci LM hostia v sobotu 10. októbra od 15.30 h v Tatran handball aréne srbský RK Vojvodina Nový Sad.

Liga majstrov mužov 2015/2016 – skupinová fáza – C-skupina – 3. kolo:
Naturhouse La Rioja (Šp.) – Tatran Prešov (SR) 37:29 (22:15)

Najviac gólov za Naturhouse: Fernández Pérez 14, Stenmalm 6, Rocas Comas 6/3

Zostava a góly Tatrana: Božič, Čupryna – Kopčo 2, Hrstka 3, Wilga, Sadovyj 8, Ľ. Šárpataky, Radčenko, Pekár 1, Číp 1, Peskov 4, Antl 8/3, Ivkovič, Petro 2

Pok. hody: 3/3 – 3/3, vylúčení: 4 – 7, ČK: 38. Pekár (Prešov), rozhodovali: Pavičevič a Ražnatovič (obaja Č. Hora)

Domáci išli hneď do dvojgólového vedenia, ale Číp so Sadovým vyrovnali na 2:2 v 5. minúte. Nasledovala však šnúra troch presných zásahov španielskeho tímu (5:2), na ktorú hostia ešte odpovedali znížením na 4:5. Potom však čoraz viac preberali taktovku hráči Naturhousu. Tréner Tatrana si už v 13. minúte zobral oddychový čas, keď Fernández Pérez zvýšil na 10:5.

Prešovčanom to veľmi nepomohlo, lebo o šesť minút im už za hrozivého stavu 7:16 musel kouč znovu dohovárať. Až potom prišlo čiastočné zlepšenie, Hrstka v 23. minúte skorigoval na 11:17 a po góle Sadového bol päť minút pred koncom I. polčasu rozdiel z pohľadu hostí už len päťgólový (13:18). La Rioja však ešte do prestávky stihla zveľadiť svoj náskok na lichotivých 22:15.

Vstup do druhého dejstva vyšiel lepšie hosťom. Sadovyj v 35. minúte znížil na 19:23, ale domáci si potom poistili vedenie (26:20). Keď však štvrťhodinu pred koncom skorigoval Petro na 22:26, zobral si aj kormidelník Naturhousu oddychový čas.

Jeho zverencom narobil ďalšie starosti Antl, keď premenil na začiatku 48. minúty pokutový hod na 24:27. La Rioja sa potom spamätala a v priebehu piatich minút sa dostala na upokojujúcich 33:26 a v zostávajúcich necelých siedmich minútach už kontrolovala vývoj. Napokon dosiahla pohodlné víťazstvo 37:29.