Prešovčania sa dočkali štyroch autobusov s klimatizáciou

autobus
Foto: ilustračné, SITA/Marián Peiger.

PREŠOV 20. júna (WEBNOVINY) – Cestujúci v mestskej hromadne doprave v Prešove už môžu na niektorých linkách cestovať v klimatizovaných autobusoch. Dopravný podnik mesta Prešov kúpil v máji štyri nízkopodlažné autobusy s klimatizáciou, ktoré sú od začiatku júna v prevádzke.

Ako informoval agentúru SITA vedúci dopravy Peter Demeter, ide v histórii prešovského dopravného podniku vôbec o prvé autobusy s interiérovou klimatizáciou, ktorá slúži aj cestujúcim. Teplota je nastavená na 22 stupňov Celzia.

Autobusy jazdia v celodennej premávke a podľa potreby sú nasadené na viaceré linky. Jazdia na trase k nemocnici, na Rúrky, Šalgovík, Kanaš, Cemjatu, do Ruskej Novej Vsi a inde (č. 10, 11, 14, 15, 18, 19, 22, 24).

Dopravcovia majú aj šesť trolejbusov s klimatizáciou iba pre vodiča, ktoré kúpili tiež nedávno.

Celkovo má dopravný podnik vo svojom vozovom parku 60 autobusov a 40 trolejbusov. Najstarší trolejbus má 24 rokov, najstarší autobus má iba o rok menej.

Dopravný podnik mesta Prešov okrem mestských liniek zabezpečuje dopravu aj do ôsmich priľahlých obcí a mesta Veľký Šariš.

Demeter ďalej informoval, že od 1. júla sa bude meniť v Prešove cestovný poriadok MHD. Cestujúci musia rátať s obmedzeniami.

Tie súvisia nielen so znížením počtu spojov z dôvodu školských prázdnin, ale tentoraz aj pre práce na cestách. Obmedzenia budú hlavne pri ZVL, kde je rozostavaná komunikácia, a na Sídlisku Sekčov.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom