Prešovskí hádzanári si poradili s Bukurešťou, dostali sa na čelo SEHA League

Tatran Prešov

PREŠOV 3. decembra (WebNoviny.sk) – Hádzanári Tatrana Prešov pokračujú v úspešnom účinkovaní v rámci 8. ročníka nadnárodnej „SEHA /South East Handball Association/ Gazprom League“.

Odvetnú časť začali v pondelok víťazstvom, keď v 10. kole vyhrali v Tatran handball aréne nad rumunským klubom HC CSA Bukurešť 26:19 (11:8). Nováčikovi súťaže sa revanšovali za tesnú augustovú prehru 25:26 z úvodného kola, trojbodový zisk ich zároveň vyšvihol na líderskú pozíciu v tabuľke o skóre pred ďalšie tri tímy, ktoré majú zápas k dobru.

Hostia vyhrali prvú desaťminútovku 2:1, ale Šarišanom stačilo päť minút, aby otočili na 6:2. Steaua znížila v 21. min na 6:8, no Tatran v závere úvodného dejstva odskočil na 10:6 i 11:7 a na prestávku išiel s trojgólovým náskokom. Po zmene strán ho domáci zvýšili na 13:8, ale Steaua rýchlo skorigovala na 11:14. Ešte necelých osem minút pred koncom vyhrávali zeleno-bieli len o štyri góly (20:16), ale koncovku si Tatran postrážil a ešte zveľadil svoju výhru. Najlepším strelcom prešovského tímu bol Jakub Hrstka, autor 7 presných zásahov.

Pre nás bola dnes najdôležitejšia vec víťazstvo, a to sme aj dosiahli. Napriek nabitému programu sme sa hrali koncentrovane a prezentovali sme sa profesionálnym prístupom. Naďalej dávame šancu hráčom, aby sa dostali späť do formy, čo je veľmi dôležité,“ uviedol kouč Tatrana Slavko Goluža.

Zverenci trénera Slavka Golužu si po desiatich vystúpeniach vylepšili bilanciu na sedem výhier – tri prehry (dve jednogólové, jednu dvojgólovú) a v tabuľke si so ziskom 21 bodov polepšili na 1. miesto. Úradujúci slovenský šampión bude v SEHA League pokračovať už v sobotu 8. decembra domácim duelom 11. kola proti srbskému RK Vojvodina Nový Sad (18.00 h).

SEHA Gazprom League 2018/2019

• 10. kolo

Tatran Prešov (SR) – HC CSA Steaua Bukurešť (Rum.) 26:19 (11:8)
Najviac gólov: Hrstka 7/1, Butorac 5, L. Urban 4 – Grbovič 4, Vujič 3, Becheru, Rosu, Constantina a Bizau po 2, Florea 2/2
Pok. hody: 3/2 – 4/2, vylúčení: 1 – 2