Prestížny Triple Gold Club už má 28 členov, ziskom zlata na ZOH 2018 v Pjongčangu pribudol Daciuk

Pavel Daciuk
Ruský útočník Pavel Daciuk. . Foto: archívne, SITA/AP

PJONGČANG 25. februára (WebNoviny.sk) – Prestížny Triple Gold Club, ktorý združuje držiteľov všetkých troch najcennejších hokejových trofejí – Stanleyho pohára a zlatých medailí z majstrovstiev sveta a zimných olympijských hier, má po ZOH 2018 v kórejskom Pjongčangu už 28 členov.

Prelink

V nedeľu sa medzi hokejovú „smotánku“ dostal útočník Pavel Daciuk, ktorý triumfoval s tímom Olympijských športovcov z Ruska pod piatimi kruhmi v Ázii. Daciuk v minulosti získal titul majstra sveta v Helsinkách 2012 a okrem toho bol dvakrát členom víťazného kádra Detroitu v bojoch o Stanleyho pohár v NHL (2002 a 2008).

V Triple Gold Clube je v súčasnosti desať Kanaďanov, deväť Švédov, sedem Rusov a dvaja Česi. Ako najmladší sa do prestížnej spoločnosti dostal Kanaďan Jonathan Toews, ktorý zlatú trojkorunu získal v roku 2010 vo veku 22 rokov a 42 dní. Okrem 28 hokejistov sa všetky spomenuté ocenenia podarilo pozbierať aj jednému trénerovi – Kanaďanovi Mikovi Babcockovi.

Prehľad hokejistov so zlatou trojkorunou

  • triumf na ZOH aj MS a zisk Stanleyho pohára

Jaromír Jágr (ČR), Jiří Šlégr (ČR), Scott Niedermayer (Kan.), Brendan Shanahan (Kan.), Joe Sakic (Kan.), Rob Blake (Kan.), Chris Pronger (Kan.), Thomas Jönsson (Švéd.), Hakan Loob (Švéd.), Mats Näslund (Švéd.), Peter Forsberg (Švéd.), Nicklas Lidström (Švéd.), Fredrik Modin (Švéd.), Valerij Kamenskij (Rus.), Alexej Gusarov (Rus.), Viačeslav Fetisov (Rus.), Igor Larionov (Rus.), Alexander Mogiľnyj (Rus.), Vladimir Malachov (Rus.), Henrik Zetterberg (Švéd.), Niklas Kronwall (Švéd.), Mikael Samuelsson (Švéd.), Eric Staal (Kan.), Jonathan Toews (Kan.), Patrice Bergeron (Kan.), Sidney Crosby (Kan.), Corey Perry (Kan.), Pavel Daciuk (Rus.)

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Brendan ShanahanCorey PerryEric StaalHenrik ZetterbergJaromír Jágrjonathan toewsNicklas LidströmPatrice BergeronPavel DaciukPeter ForsbergRob BlakeScott NiedermayerSidney CrosbyViačeslav Fetisov
Firmy a inštitúcie Ruská hokejová reprezentácia