Prestupová bomba v Česku, basketbalista Sedmák ide do Děčína

Basketbal

DĚČÍN 21. júna (WEBNOVINY) – Slovenský basketbalový reprezentant Peter Sedmák, ktorý sa v drese USK Praha stal najlepším strelcom najvyššej českej súťaže Mattoni NBL 2011/2012, prestúpil z hlavného mesta do severočeského Děčína.

Čoskoro 27-ročný pivot (nar. 8. júla 1985) dosiahol v uplynulej sezóne priemer 19,6 bodu na jeden duel, čo ho katapultovalo do najlepšej päťky cudzincov v NBL.

Po odchode Pavla Houšku do majstrovského Nymburku bol Peter pre nás voľbou číslo jeden. Veríme, že prinášame kvalitného hráča, ktorý pomôže nášmu klubu udržať úroveň, na akú sú fanúšikovia zvyknutí,“ uviedol na klubovom webe generálny manažér BK Děčín Lukáš Houser.

Po odchode Pavla Houšku do majstrovského Nymburku bol Peter pre nás voľbou číslo jeden. Veríme, že prinášame kvalitného hráča, ktorý pomôže nášmu klubu udržať úroveň, na akú sú fanúšikovia zvyknutí,“ uviedol na klubovom webe generálny manažér BK Děčín Lukáš Houser. Práve Sedmákov nový klub vyradil USK Praha vo štvrťfinálovom 1. kole play-off hladko 3:0 na zápasy a napokon získal bronz.

V uplynulej sezóne som predviedol moje doteraz najlepšie výkony v kariére, na ktoré chcem nadviazať aj v Děčíne. Aj vďaka USK Praha som mohol prestúpiť do tímu, ktorý má, samozrejme, najvyššie ambície a chce sa biť o miesta na špici tabuľky,“ komentoval Sedmák.

Urastený rodák z Popradu pôsobil v Česku aj v Brne a Novom Jičíne, na Slovensku hral za Chemosvit Svit.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom