Preteky Giro d'Italia odštartujú budúci rok na Sardínii

Giro
Alberto Contador sa v závere piatkovej etapy zaplietol na klzkej ceste do pádu. Foto: SITA/AP

RÍM 5. júna (WebNoviny.sk) – Budúcoročná jubilejná 100. edícia cyklistických pretekov Grand Tour Giro d’Italia odštartuje na Sardínii a počas celého trvania neprekročí hranice Talianska.

Organizátor podujatia, spoločnosť RCS Sport, plánuje do programu zaradiť niektoré ikonické horské stúpania a na Apeninský polostrov prilákať cyklistickú smotánku. „Chceme udržať Giro v modernom trende s minimom presunov. Budeme sa však snažiť priniesť prvky z minulosti. Boli by sme radi, keby s pretekmi prišlo do kontaktu celé Taliansko, ale samozrejme trasa nemôže prechádzať všetkými 20 regiónmi,“ povedal šéf RCS Sport Mauro Vegni pre portál Cycling Weekly.

Giro odštartovalo na Sardínii aj v roku 2007. Budúci rok by sa odtiaľ mohlo ísť na juh na ďalší taliansky ostrov Sicíliu. Z týchto regiónov pochádzajú dve veľké talianske cyklistické hviezdy Fabio Aru a Vincenzo Nibali. Druhý menovaný koncom mája triumfoval na 99. ročníku slávnych pretekov. Trasa by zo Sicílie mohla jazdcov zaviezť do Kalábrie a neskôr na sever do hôr. Organizátori plánujú zaradiť do programu stúpania na Plan de Corones, Monte Zoncolan, Cime di Lavaredo, Mortirolo/Stelvio a Colle dell Finestre.

Hostiteľskými mestami budú aj Miláno, Bologna, Turín, Janov, Florencia, Rím, Neapol a Chieti. Vegni povedal, že na preteky chce pozvať cyklistické hviezdy ako Christopher Froome či Nairo Quintana. Šéf RCS Sport vylúčil začiatok Gira v Miláne, ale v miestnej Aréne Civica by sa mohlo finišovať. Práve na tomto mieste dekorovali vôbec prvého víťaza týchto pretekov Luigiho Gannu v roku 1909.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Christopher FroomeFabio AruNairo QuintanaVincenzo Nibali