Alejandro Valverde
Španielsky cyklista Alejandro Valverde Foto: archívne, SITA/AP
25. 02. 2018 17:09 Cyklistika od Webnoviny.skSITA Diskusia

Preteky Okolo Abú Zabí vyhral Valverde, Baška a Juraj Sagan s vyše 10-minútovým mankom

ABÚ ZABÍ 25. februára (WebNoviny.sk) – Španiel Alejandro Valverde sa stal celkovým víťazom cyklistických etapových pretekov Okolo Abú Zabí, ktoré boli zaradené do kalendára UCI World Tour.

Tridsaťsedemročný veterán si triumf vybojoval víťazstvom v nedeľňajšej záverečnej piatej etape z Qasr al Muwaiji na vrchol 10,8 km dlhého stúpania Jebel Hafeet s priemerným sklonom 6,6 %. Jazdec tímu Movistar prišiel do cieľa etapy spoločne s Kolumbijčanom Miguelom Ángelom Lópezom z Astany, na treťom mieste finišoval Francúz Julian Alaphilippe (Quick-Step Floors) s mankom 15 sekúnd. Slováci zo zoskupenia Bora-Hansgrohe Juraj Sagan a Erik Baška skončili na 72., resp. 126. pozícii.

Valverde celkovo vyhral preteky s náskokom 17 sekúnd pred Holanďanom Wilcom Keldermanom z tímu Sunweb, tretieho klasifikovali Lópeza s odstupom 29 sekúnd. Jurajovi Saganovi patrí v konečnom účtovaní 70. priečka (+10:26 min), Erik Baška figuruje na 123. mieste (+17:06 min). Víťaz Vuelty z roku 2009 Valverde dosiahol tento rok už druhé celkové víťazstvo na etapovom podujatí, v úvode februára triumfoval aj na Okolo Valencie.

Okolo Abú Zabí 2018

• 5. etapa (Qasr al Muwaiji – Jebel Hafeet, 199 km):

1. Alejandro Valverde (Šp.) Movistar 4:38:47 h, 2. Miguel Ángel López (Kol.) Astana rovnaký čas, 3. Julian Alaphilippe (Fr.) Quick-Step Floors, 4. Rafal Majka (Poľ.) Bora-Hansgrohe, 5. Wilco Kelderman (Hol.) Sunweb – všetci +15 s, 6. Davide Formolo (Tal.) +37,… 72. Juraj Sagan +7:45 min,… 126. Erik Baška (obaja SR) všetci Bora-Hansgrohe +15:01

Konečné poradie po 5. etape: 1. Alejandro Valverde (Šp.) Movistar 16:00:11 h, 2. Wilco Kelderman (Hol.) Sunweb +17 s, 3. Miguel Ángel López (Kol.) Astana +29, 4. Julian Alaphilippe (Fr.) Quick-Step Floors +31, 5. Rafal Majka (Poľ.) +45, 6. Davide Formolo (Tal.) +1:13 min,… 70. Juraj Sagan +10:26 min,… 123. Erik Baška (obaja SR) všetci Bora-Hansgrohe +17:06

Impey vedie rebríček UCI WorldTour, Peter Sagan má 100 bodov Pápež požiadal Sagana, aby sa za neho modlil. Pre cyklistickú hviezdu je dôležitým človekom

Video: Z obľúbenej pláže v Chorvátsku pre požiar evakuovali tisícky ľudí (aktualizované) Hanby Bratislavy: Schátranú nemocnicu v Starom Meste obnovujú za státisíce eur Čaputová nepôjde na Dúhový Pride ani na pochod Hrdí na rodinu, ale snahy oboch komunít rešpektuje Bol jedným z najväčších konkurentov Sagana v špurtoch, teraz je na Tour de France v inej úlohe Exprezident by mal poberať výhody len z jednej funkcie, podľa OĽaNO je to neférové voči Slovákom