Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Sukromna bezpecnostna sluzba sbs
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: ilustračné, SITA/AP
22. januára 2018 SprávySlovensko od Webnoviny.skSITA Diskusia()

Preukaz odbornej spôsobilosti by mohli absolventi získať ľahšie, SaS žiada výnimku zo zákona

BRATISLAVA 21. januára (WebNoviny.sk) – Udeliť výnimku z povinnosti absolvovať odbornú prípravu a vykonať skúšku odbornej spôsobilosti v prípade záujmu o obnovenie platnosti preukazu odbornej spôsobilosti navrhujú poslanci Národnej rady z SaS.

Výnimka pre absolventov

Na nadchádzajúcu schôdzu parlamentu predkladajú poslanci Ľubomír Galko, Jozef Rajtár a Milan Laurenčík návrh novely zákona o poskytovaní služieb v oblasti súkromnej bezpečnosti. Cieľom návrhu zákona o súkromnej bezpečnosti je zakotviť výnimku tým držiteľom preukazov, ktorí zároveň spĺňajú podmienku vzdelania a vykonanej praxe.

„ Vyššie uvedená výnimka sa týka absolventov študijných odborov v oblasti bezpečnostných služieb, absolventov vysokoškolského vzdelania druhého stupňa alebo špecializovaného policajného vzdelania, ktorí zároveň spĺňajú podmienku bezpečnostnej praxe v ozbrojenom bezpečnostnom zbore v trvaní najmenej päť rokov,“ uvádzajú predkladatelia v dôvodovej správe.

Nový preukaz = nová skúška

V súčasnosti je podľa nich problematika obnovy platnosti preukazu odbornej spôsobilosti legislatívne nastavená tak, že ak platnosť preukazu zanikne uplynutím doby, na ktorú bol vydaný, na vydanie nového preukazu je nutné absolvovať odbornú prípravu a úspešne vykonať skúšku.

„Preto sa navrhuje upraviť, aby odbornú prípravu a skúšku nebolo potrebné absolvovať, ak sú kumulatívne splnené podmienky podľa zákona o súkromnej bezpečnosti a zároveň ak držiteľ preukazu požiada o vydanie nového preukazu najmenej jeden mesiac pred uplynutím doby platnosti starého preukazu,“ dodávajú s tým, že k žiadosti bude treba priložiť doklady o získanom vzdelaní a o dĺžke trvania praxe.

Odporúčané články

Progresívne Slovensko chce v parlamentných voľbách získať 20-percentnú podporu voličov SaS navrhuje pri voľbách do europarlamentu hlasovanie poštou

Témy

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Slovensko

Aktuálne témy

Odporúčame

Copyright © iSITA s.r.o. Všetky práva vyhradené. iSITA si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

OK

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...