Prezentácia kandidátov na generálneho prokurátora nebude verejná, nominovaní sú štyria

Ján Šanta
Medzi kandidátmi je aj prokurátor Ján Šanta. Foto: archívne, SITA/Branislav Bibel.

Prezentácia štyroch kandidátov na post generálneho prokurátora pred členmi Rady prokurátorov SR a schválenými hosťami nebude verejná. Ako informovala hovorkyňa Generálnej prokuratúry SR a Úradu špeciálnej prokuratúry Jana Tökölyová, prezentácia kandidátov je naplánovaná na budúci týždeň v utorok 29. septembra.

Rada prokurátorov bude rozhodovať, či Ústavnoprávnemu výboru Národnej rady SR navrhne na post generálneho prokurátora Jozefa Čenteša, Tomáša Honza, Rastislava Remetu či Jána Šantu.

„Prezentácia uchádzačov nebude prístupná pre verejnosť. O výsledku rokovania bude rada prokurátorov verejnosť informovať,“ uviedla Tökölyová. Dodala, že prezentácia kandidátov by sa mala konať v budove generálnej prokuratúry za účasti schválených hostí.

Medzi schválenými hosťami, ktorí budú môcť klásť otázky, sú predseda Ústavnoprávneho výboru NR SR, zástupcovia občianskeho združenia Via Iuris a Transparency International Slovensko a nadácie Zastavme korupciu.

Rada prokurátorov SR zoznam kandidátov na post generálneho prokurátora uzavrela na svojom mimoriadnom zasadnutí 18. septembra.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Ján ŠantaJana TökölyováJozef ČentéšRastislav RemetaTomáš Honz
Firmy a inštitúcie GP Generálna prokuratúra SRÚrad špeciálnej prokuratúry