Prezident Asad tvrdí, že útok na ciele v Sýrii sprevádzala lživá a dezinformačná kampaň

Baššár al Asad
Sýrsky prezident Baššár al-Asad. Foto: archívne,, SANA via AP.

BEJRÚT 15. apríla (WebNoviny.sk) – Sýrsky prezident Baššár al-Asad tvrdí, že útok Spojených štátov, Francúzska a Veľkej Británie na ciele v Sýrii sprevádzala lživá a dezinformačná kampaň týchto troch krajín na zasadnutí Bezpečnostnej rady Organizácie Spojených národov (BR OSN). Vyjadril sa tak počas stretnutia s ruskými politikmi, ktorí navštívili krajinu, informovali štátne médiá.

Útok podľa Asada zjednotí Sýriu

Poslanec ruskej Štátnej dumy Dmitrij Sablin, ktorý sa zúčastnil na nedeľnom stretnutí, sa podľa ruských agentúr vyjadril, že Asad je presvedčený, že útok Sýriu zjednotí.

Povedal tiež, že obnovenie vojnou zničenej krajiny by malo podľa prezidenta stáť asi 400 miliárd dolárov. Podľa gubernátorky Chantyjsko-Mansijského autonómneho okruhu Natalie Komarovovej má Asad dobrú náladu a pozitívny prístup.

Údajný chemický útok v meste Dúmá

USA, Francúzsko a Veľká Británia tvrdia, že zámerom útoku na ciele v Sýrii bolo potrestať prezidenta Asada za zrejmý chemický útok proti civilistom a odradiť ho od toho, aby to spravil znovu.

Rusko a Sýria však trvajú na tom, že sa žiadny útok nestal. Údajný chemický útok v meste Dúmá pri Damasku si podľa opozičných aktivistov a záchranárov vyžiadal viac ako 40 mŕtvych. Miesto incidentu preskúmajú experti Organizácie pre zákaz chemických zbraní (OPCW).

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Baššár al-Asad