Prezident FIFA by chcel 48 tímov už na najbližších majstrovstvách sveta, diskutuje s Katarom

Gianni Infantino
Prezident Medzinárodnej futbalovej federácie. Foto: SITA/AP

KUALA LUMPUR 31. októbra (WebNoviny.sk) – Prezident Medzinárodnej futbalovej federácie (FIFA) Gianni Infantino sa vyslovil za rozšírenie počtu účastníkov svetového šampionátu z 32 na 48 tímov už na MS 2022 v Katare.

Ak by došlo k zmene počtu zúčastnených krajín, vyžadovalo by to spoluprácu Kataru so susednými štátmi.

FIFA už dávnejšie prijala rozhodnutie o účasti 48 tímov na MS 2026, ktoré budú hostiť USA, Kanada a Mexiko. Podľa Infantina uvažuje FIFA rozšíriť zoznam štartujúcich krajín už pre nadchádzajúci šampionát v Katare. „Ak by to bolo možné, tak prečo nie,“ uviedol 48-ročný Infantino a dodal: „Musíme zistiť, či je to uskutočniteľné. Prebiehajú diskusie s našimi katarskými priateľmi, rovnako rokujeme s ďalšími osobami v regióne, preto dúfam, že to bude možné. Ak sa to nakoniec nepodarí, budeme môcť aspoň povedať, že sme to vyskúšali.“

Infantino počas otvorenia nového ústredia Ázijskej futbalovej konfederácie (AFC) v malajzijskom Kuala Lumpure zopakoval aj plány na rozšírenie MS klubov. Potvrdil, že chce z tohto turnaja urobiť „skutočnú súťaž tak, aby bola cieľom pre každý tím na svete.“ Informácie priniesol portál BBC.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Gianni Infantino