Prezident Kiska kritizuje postup Lajčákovho ministerstva v kauze Skripaľ

Andrej Kiska
Slovenský prezident Andrej Kiska. Foto: archívne, /SITA/Branislav Bibel.

BRATISLAVA 27. marca (WebNoviny.sk) – Vysvetlenie štátneho tajomníka slovenského rezortu diplomacie Lukáša Parízka k tomu, prečo Slovensko nepostupovalo v prípade Skripaľ spoločne so spojencami, nepovažuje prezident Andrej Kiska za dostatočné a s doterajšími krokmi rezortu zahraničných vecí vyjadril nespokojnosť. Informoval o tom hovorca prezidenta Roman Krpelan.

„Svoj postup prezident oprel aj o informácie spravodajských služieb. Po prijatí Parízka prezident Kiska telefonoval s premiérom Petrom Pellegrinim a oznámil mu, že očakáva zásadový a jasný postoj Slovenska k požiadavke prejaviť solidaritu s jedným z našich dôležitých partnerov. Predseda vlády hlavu štátu informoval, že situáciou by sa na svojom stredajšom zasadnutí mala zaoberať Bezpečnostná rada SR,“ informoval ďalej Krpelan.

Prezident Kiska požiadal ministerstvo zahraničných vecí o vysvetlenie, prečo Slovensko nepostupovalo rovnako ako naši partneri v Európskej únii a V4 v súvislosti s požiadavkou Veľkej Británie vyhostiť ruských diplomatov. Postup ministerstva mu bol dopoludnia vysvetliť štátny tajomník MZV Lukáš Parízek (nom. SNS).

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Andrej KiskaLukáš ParízekMiroslav LajčákSergej Skripaľ
Firmy a inštitúcie MZVEZ Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí SR