Prezident Kiska odcestuje na návštevu Južnej Kórei

Andrej Kiska
Prezident Slovenskej republiky Andrej Kiska Foto: archívne, SITA/Jozef Jakubčo

BRATISLAVA 8. apríla (WebNoviny.sk) – Prezident Andrej Kiska v dňoch deviateho až 11. apríla absolvuje oficiálnu návštevu Kórejskej republiky Ako agentúru SITA informovala Henrieta Hajtová z tlačového oddelenie Kancelárie prezidenta SR, ide o vôbec prvú oficiálnu návštevu slovenskej hlavy štátu v tejto ázijskej krajine, ktorá patrí medzi najvýznamnejších mimoeurópskych hospodárskych partnerov Slovenska.

„Takmer 100 kórejských spoločností doteraz investovalo na Slovensku asi 2,5 miliardy eur. Slovensko je pre Kórejskú republiku štvrtý najvýznamnejším exportným trhom v Európskej únii,“ uvádza prezidentská kancelária.

V rámci svojho programu bude prezident SR rokovať s kórejským prezidentom Mun Če-inom, na ktorého pozvanie sa návšteva koná.

„Obsahom rozhovorov bude predovšetkým ďalší rozvoj bilaterálnych vzťahov, osobitne v hospodárskej a inovačnej oblasti. Súčasťou návštevy budú stretnutia so zástupcami významných kórejských investorov na Slovensku, Kia Motors, Samsung Electronics, a rokovanie s predstaviteľmi Kórejskej asociácie pre medzinárodný obchod a návšteva inovačného centra Pangyo Tech Valley,“ informuje prezidentská kancelária.

Prezidenta SR bude na ceste sprevádzať štátny tajomník ministerstva hospodárstva Rastislav Chovanec a skupina slovenských podnikateľov. V delegácii bude aj predseda Slovenskej akadémie vied pán prof. Pavol Šajgalík.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Andrej KiskaPavol Šajgalík