Prezident Kiska reagoval na ponuku koalície PS a Spolu a gratuloval im k výhre v eurovoľbách

Andrej Kiska
Slovenský prezident Andrej Kiska. Foto: archívne, SITA/Diana Černáková.

BRATISLAVA 27. mája (WebNoviny.sk) – Na politickej scéne na Slovensku je dôležité sa spájať a spolupracovať. Uviedol to v pondelok na stretnutí so šéfom Košického samosprávneho kraja Rastislavom Trnkom prezident Andrej Kiska.

Vyjadrí sa po vypršaní mandátu

Prezident týmito slovami reagoval na ponuku koalície strán Progresívne Slovensko a Spolu – občianska demokracia o spolupráci pri parlamentných voľbách.

Kiska nekonkretizoval formu spolupráce, akú by si po vzniku vlastnej strany predstavoval. Bližšie sa plánuje vyjadriť až po skončení svojho mandátu prezidenta Slovenskej republiky 17. júna.

Ako ďalej povedal Kiska novinárom, koalícii PS a Spolu už zablahoželal k víťazstvu vo voľbách do europarlamentu a teší ho, že do politiky vstupujú noví ľudia. Občania podľa neho v sobotňajších eurovoľbach ukázali, že sú nespokojní a chcú zmenu.

Mrzí ho nárast extrémizmu

„Slovensko vo štvrtých voľbách po sebe ukázalo, že chce zmenu. Mňa osobne mrzí nárast extrémizmu a mrzí ma aj to, že sme zase napriek nárastu našej účasti v eurovoľbách ostali na chvoste Európskej únie a sme poslední z pohľadu účasti,“ uviedol Kiska.

K volebným urnám počas uplynulej soboty prišlo viac ako 22 percent oprávnených voličov, čo je najviac v doterajšej histórii volieb do Európskeho parlamentu.

Slovensko bude zastupovať 14 europoslancov zo šiestich politických strán, pričom víťazom sa stala koalícia strán Progresívne Slovensko a Spolu – občianska demokracia.

VIAC O TÉME: VOĽBY DO EURÓPSKEHO PARLAMENTU (EUROVOĽBY) 2019

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Andrej Kiska
Firmy a inštitúcie PS Progresívne SlovenskoSPOLU – občianska demokracia