Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Nový slovenský prezident Andrej Kiska počas symbolického prevzatia úradu prezidenta SR na nádvorí Prezidentského paláca. Bratislava, 15. jún 2014. Foto: SITA/Jozef Jakubčo
14. októbra 2014 SprávySlovensko od SITASITA Diskusia(52)

Prezident Kiska rozdal ďalší plat, pomohol desiatim rodinám

BRATISLAVA 14. októbra (WEBNOVINY) – Desiatim rodinám v sociálnej núdzi rozdelil prezident Andrej Kiska svoj septembrový plat. Každá z rodín získala pomoc 518,40 eura. Andrej Kiska ich vybral na základe návrhov neziskových organizácií – Plamienok, Úsmev ako dar, Liga proti rakovine, Dobrý anjel a Organizácia muskulárnych dystrofikov v SR.

“Takýto postup pri výbere adresátov pomoci prezident uplatňuje každý mesiac, pričom pomoc od neho dostanú rodiny priamo,” agentúru SITA o tom informovala Margita Ivaničková z tlačového oddelenia Kancelárie prezidenta SR. Pripomenula, že prezident svoj plat ľuďom v núdzi rozdeľuje každý mesiac a plní tak svoj predvolebný sľub.

Prezident rozdeľuje svoj plat každý mesiac

Príspevok dostala napríklad starobná dôchodkyňa z Nitry, ktorá trpí ochorením ALS. Jej manžel odišiel do predčasného dôchodku, aby sa o ňu mohol po celý deň starať. Za opatrovanie však nepoberá nijaký príspevok. Choroba dôchodkyne rýchlo postupuje a s manželom komunikuje už len cez tablet. Žena má problém aj s prijímaním stravy a prehĺtaním. Manželia platia za rôzne vitamínové preparáty, lieky či zdravotnícky materiál. Navyše, musia prerobiť byt na úplne bezbariérový.

Prezident okrem iného pomohol i rodine z východného Slovenska. Otec, živiteľ rodiny so štyrmi maloletými deťmi má ťažké onkologické ochorenie. Jeho manželke sa nedávno skončila materská dovolenka a momentálne si hľadá prácu. Rodina prišla o strechu nad hlavou aj pre finančnú náročnosť liečenia a momentálne žije v ubytovni. Nájom im pohltí väčšinu príjmu a nezostávajú im peniaze na školské potreby či zimné oblečenie.

Pomohol aj matke 10-mesačného bábätka

Príspevok dostala tiež matka z Brezna. Sama sa stará o 18-ročného syna, autistu a pritom má ťažké zdravotné problémy, trpí vážnou formou cukrovky. Rodina žije len z jej nízkeho príjmu. Ich každomesačné náklady sú však vysoké, keďže okrem základných vecí potrebných pre život musí matka platiť za synovu a svoju liečbu.

Andrej Kiska ďalej poslal príspevok aj matke 10-mesačného bábätka z Kopčian, ktoré trpí metabolickou poruchou. Nevie sedieť, držať hlavičku, má kŕče, niekoľkokrát denne potrebuje odsávať. Mladá rodina žije z rodičovského príspevku, prídavkov na dieťa a otcovho občasného zárobku z brigád, informovala Kancelária prezidenta SR.

Podrobne je pomoc prezidenta SR z jeho septembrového platu uvedená na webstránke hlavy štátu, konkrétne na:

https://www.prezident.sk/?spravy-tlacoveho-oddelenia&news_id=19632.

Odporúčané články

Prezident Kiska sa chystá do Kyjeva, hľadá vhodný termín Kiska odcestoval do Lipska na stretnutie krajín V4 a Nemecka

Témy

Diskusia

Neregistrovaný Ander? Jednoducho nepodarok. Hodný nasledovania Bodaj by sa takto správali vśetci politici ! Tu máš fakty na tvoje slová : Ja prezidenta neznevažujem :matka Tereza,veľký,doležitý a milujúci pán s US aálnym postojom k svetovej politike, zaľúbený do svojej osoby,cirkusant,komediant atd.To podľa teba nie je znevažovanie ! .Čítaš ty vobec po sebe,čo píśeš ?Nie si ty náhodou... milas Diego Diego (Neregistrovaný) | včera 15:01?!?!?! A to z tej dobrodinnosti sa stal milionárom?? Skús poradiť, ako je treba ľuďom pomáhať a pritom nehorázne zbohatnúť a potom môžeš vypisovať o jeho činoch dobrodinnosti! milas Rastislav1 | včera 10:48 Veru máš pravdu, že je hlavne dôležité, aby si robil svoje povinnosti, ktoré mu vyplývajú z úradu, tj. voči štátu a občanom SR, lenže ten čútorovcami ovplyvnený USA vychovaný jedinec, si nevie uctiť ani padlých vojakov...
Zobraziť celú diskusiu

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Slovensko

Ankety

Opäť sa začalo hovoriť o Mečiarových amnestiách, mali by ich podľa vás zrušiť?

Aktuálne témy

Mňamky-recepty

DRAN.sk

Dámskajazda

NAJKY.sk

Podnikam.sk

Autolike.sk

najAPPKY.sk

Byvanie je hra

Copyright © iSITA s.r.o. Všetky práva vyhradené. iSITA si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

OK

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...