Prezident Kiska sa pre kauzu únosu Vietnamca stretol s nemeckým veľvyslancom

Andrej Kiska
Prezident Slovenskej republiky Andrej Kiska Foto: archívne, SITA/Branislav Bibel

BRATISLAVA 7. augusta (WebNoviny.sk) – Prezident Andrej Kiska sa v utorok stretol s veľvyslancom Spolkovej republiky Nemecko Joachimom Bleickerom. Prezident veľvyslanca informoval, že Slovensko začalo robiť potrebné kroky, aby objasnilo podozrenie zo zapojenia slovenských štátnych orgánov do únosu občana Vietnamu.

Podľa nemeckých vyšetrovateľov bol na to použitý vládny špeciál pri lete z Bratislavy do Moskvy. O stretnutí a jeho obsahu informoval Kiskov hovorca Roman Krpelan. „Podľa prezidenta Andreja Kisku je nevyhnutné, aby sa verejnosť dozvedela pravdu a Slovensko zostalo dôveryhodným partnerom Nemecka. Preto je dôležité poctivo vyšetriť, akú úlohu zohrali v tomto prípade slovenské štátne orgány a zároveň poskytnúť súčinnosť nemeckým vyšetrovacím orgánom,“ uvádza sa v tlačovej správe.

V pondelok premiér Peter Pellegrini po stretnutí s hlavou štátu informoval, že policajti a pracovníci Úradu pre ochranu ústavných činiteľov a diplomatických misií MV SR budú zbavení mlčanlivosti, aby mohli v prípade údajného únosu Vietnamca Trinh Xuan Thanha vládnym špeciálom vypovedať. Pellegrini tiež doplnil, že šéfovi úradu na ochranu ústavných činiteľov dočasne pozastavia výkon funkcie.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Andrej KiskaPeter PellegriniRobert Kaliňák
Firmy a inštitúcie MV Ministerstvo vnútra SR