Prezident Kiska si pozrel výcvik tankistov, s ministrom Gajdošom hovoril o modernizácii armády

Andrej Kiska
Prezident SR Andrej Kiska pri príchode na oslavy 74. výročia Slovenského národného povstania (SNP) v areáli Múzea SNP v Banskej Bystrici. Banská Bystrica, 29. august 2018. Foto: SITA/Peter Rusko.

BRATISLAVA 15. októbra (WebNoviny.sk) – Vojaci v pondelok oboznámili prezidenta SR Andreja Kisku pri jeho návšteve Vojenského výcvikového priestoru Kamenica nad Cirochou s výcvikom tankistov.

Pokračujú v systémovej modernizácii

Prezidenta, ktorý je hlavným veliteľom Ozbrojených síl SR, sprevádzal minister obrany Peter Gajdoš, ktorý spolu s vojakmi predstavil prezidentovi spôsobilosti tankovej roty 21. zmiešaného mechanizovaného práporu Trebišov. Súčasťou ukážok boli aj streľby z tanku, informovala hovorkyňa ministerstva obrany Danka Capáková.

„Pozemné sily Ozbrojených síl SR neboli modernizované desiatky rokov, čo sa odzrkadľuje aj na ich súčasnom stave. Preto pokračujeme v naozaj systémovej a systematickej modernizácii,“ uviedol minister obrany Peter Gajdoš.

Výcvik bojových vozidiel pechoty

Zároveň vyzdvihol dôležitosť práce príslušníkov 21. zmiešaného mechanizovaného práporu z Trebišova pri celkovom zabezpečovaní obrany Slovenskej republiky.

„A keďže máme naozaj špičkový personál, zaslúži si pracovať s kvalitnou a spoľahlivou technikou. Samozrejme platí, že do modernizácie našich ozbrojených síl chceme v čo najväčšej miere zapojiť domáci obranný priemysel,“ dodal.

Vojenský výcvikový priestor Kamenica nad Cirochou je súčasťou Vojenského obvodu Valaškovce a slúži na komplexné zabezpečenie výcviku Ozbrojených síl SR, pričom poskytuje jedinečné podmienky na streľbu z ručných, tankových a vrtuľníkových zbraňových systémov a výcvik bojových vozidiel pechoty. Do dnešnej ukážky sa zapojilo 62 profesionálnych vojakov s 13 kusmi techniky.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Andrej KiskaDanka CapákováPeter Gajdoš
Firmy a inštitúcie MO Ministerstvo obrany SR